פסיכולוג בשרון
נכתב על ידי: totach kidum
תאריך: 09/12/13

פסיכולוג בשרון

קיימים מספר סוגים של פסיכולוגים, הסוגים הינם שונים וכל אחד מהם פונה לרבדים השונים של הבעיות. פסיכולוג קליני פונה בעיות הנפשיות של המטופל בגילאים ולסוגי אוכלוסייה שונים. פסיכולוג חינוכי מטפל בילדים, בהוריהם ובמחנכיהם ובעיקר עובד סביב המסגרת הבית ספרית. סקסולוג מטפל בבעיות נפשיות הקשורות במגע מיני החל מנטיות מיניות ועד לטיפול בעברייני מין. קיימים בנוסף טיפולים שונים, ייעוץ זוגי אישי או קבוצתי. כל אחד מהסוגים מתייחס לבעיות נפשיות השורות לפרט ולסביבתו, וטיפול הנוגע באנשים הקשורים ליחיד. באזור השרון קיימים מומחים רבים לנושאים הנפשיים. פסיכולוג בשרון יידע להתמקד בצורה הנכונה והמדויקת ביותר עם הבעיה, לשתף אנשים הקרובים למטופל בני משפחה חברים וקרובים אשר משפיעים על הלחץ היומי שלו.

הרצאות בפסיכולוגיה

לעיתים אנו שואלים את עצמנו אם התהיות שיש לנו על עצמנו מאובחנות או שאנחנו מתנהלים בצורה רגילה ונורמאלית. לא תמיד חייבים להיוועץ בפסיכולוג ולשלם הון תועפות לאבחון של הבעיה שלנו או לבדיקה עד כמה נורמאליים אנחנו. קיימים המון מאמרים המופצים ברשת אשר מדברים על סימפטומים שניתן לבדוק בעצמנו. פורומים של אנשי מקצוע ועל ידי כך לא להיחשף יותר מידי. בנוסף למאמרים ולבלוגים שניתן לקרוא רבות על פסיכולוגיית בני האדם ניתן להגיע להרצאות בפסיכולוגיה או סדנאות התפתחות אישית המפרטים נושאים שונים ובעיות שונות שקיימות לנו באבחון העצמי שלנו. במהלך ההרצאות המרצה משתף ונותן עצות שניתן ליישם ביומיום. לעיתים ההרצאה עוזרת מאוד וחוסכת מאתנו את האופציה לפנות לפסיכולוג באופן פרטי.

פסיכולוגיה הוליסטית

פסיכולוגים רבים מתמחים בצורות שונות של טיפולים שלעיתים אינם רגילים ובנאליים. קיימת פסיכולוגיה הוליסטית המתמחה בטיפול בגוף בעזת הנפש, בטיפולים אלו הפסיכולוג פונה לבעיות הנפשיות לטיפול בכאבים או בעיות בריאותיות גופניות. קיים גם הטיפול בשיטת האימגו המתמחה בעיקר בטיפול בבעיות זוגיות, בטיפול זה הפסיכולוג משתמש בפסיכואנליזה לשני בניי הזוג ובעזרת טיפול קוגניטיבי התנהגותי. קיים גם הטיפול בילדים בעזרת שיטת המראה, הילד מסתכל על עצמו בוכה ובעזרת כל זאת מרגיש שיש עוד מישהו המזדהה עם רגשותיו. השיטות הלא קונבנציונאליות הינם רבות ומגוונות וניתן לפנות לקופות החולים לקבלת ייעוץ בנושא הזה. בנוסף קיימים מאמרי רבים המפרטים את הסוגים השונים של טיפולים אלו. לא חייבים להתמודד עם הבעיות לבד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41064.aspx