טכנולוגיות דור שלישי וזיהוי מיקום של טליט ישולבו במערכת האפליקציות המובילה לתשלומי מוניות באוסטרליה
נכתב על ידי: אסף דרגן
תאריך: 10/12/13

טליט תקשורת אלחוטית (Telit Wireless Solutions), ספקית עולמית מובילה של פתרונות, מוצרים ושירותים איכותיים לתקשורת מכונה-למכונה (M2M) וחברת קאב צ'ארג' האוסטרלית (Cabcharge Australia Ltd.), ספקית שירותים פיננסיים למוניות מסידני, אוסטרליה, הודיעו היום כי המודול הסלולארי HE910 3G ומקלט המיקום הלווייני Jupiter SL869 של טליט ישולבו  ב-Fareway Plus של Cabcharge, פלטפורמת אפליקציות חדשנית ורבת עוצמה שפותחה על מנת למלא אחר הדרישות הקפדניות של תעשיית המוניות באוסטרליה ושווקים אחרים בעולם. זהו הדור השני של המוצר המבוסס על טכנולוגיה של טליט.

חברת Cabcharge תטמיע את פלטפורמת Fareway Plus המשמשת כמונה ואפליקציית גביית תשלום במוניות ברחבי אוסטרליה. במקביל לתמיכה בתקשורת נתונים NFC ועיבוד פרטי כרטיס אשראי, הפלטפורמה גם מספקת מידע מפורט על התעריף, לרבות מסלול הנסיעה, חישוב תעריף אוטומטי ותוספות לתעריף, עיבוד תשלומים מקוון ו-offline והדפסת קבלות, מה שהופך אותה להתקן המוביל בקטגוריה זו בעולם. המוצר מבוסס על מעבד 8A של ARM Cortex המסוגל לפעול תחת מערכות ההפעלה לינוקס או אנדרואיד.

ה- Fareway Plus היא מערכת מרובת אפליקציות התומכת בהורדה של מערכות הפעלה, אפליקציות, הגדרות ושירותי ניפוי שגיאות over the air, כך שכלי הרכב המשרתים את הנוסעים אינם נדרשים להיכנס לתחנות שירות על מנת לקבל את העדכונים החשובים.

"Cabcharge נעזרת בטליט על מנת לספק שירותי תקשורת ומיקום אמינים בפלטפורמת Fareway Plus שלנו ולהבטיח פעולה וביצועים ללא תקלות במרחבים הגיאוגרפיים והדמוגרפיים העצומים של אוסטרליה," אמר פיטר קלי, מנהל ההנדסה של .Cabcharge "בחרנו במודול הסלולארי HE910 ובמקלט ה-GPS-SL869  משום שהם מאפשרים לנו להגיב למגמות בשוק ללא עיכובים הודות למפת הדרכים של טליט והביצועים העקביים של ההתקנים שהיא מייצרת".

"הדור החדש של פלטפורמת Cabcharge מעיד על הערך של הפתרונות הכוללים שטליט מציעה במקום אחד," אמר פליקס מרשל, מנהל המוצרים הראשי של Telit Wireless Solutions. "האינטגרציה של מוצרי טליט ב-Cabcharge, הן לשימושים סלולאריים והן למיקום, אפשרה לצמצם את מאמצי התכן של האפליקציה והודות לכך גם את משך הזמן עד להשקה".

מודול HE910 המשולב ב-Fareway Plus הוא חלק  ממשפחת xE910 המובילה של טליט. הוא בא במארז LGA שגודלו 28.2 X 28.2 X  2.2 מ"מ. משפחת xE910 כוללת מוצרי דור 2, 3 ו-4 בטכנולוגיות GSM/GRPS/UMTS/LTE ו-CDMA/EV-DO, כולן באותם ממדים כמו גם ממשקי חשמל ותכנות משותפים המאפשרים למפתחים כגון Cabcharge לנקוט באסטרטגיה של "תכנון אחד לשימושים רבים". משפחת xE910 זמינה גם בקישוריות גלובלית ניידת m2mAIR.

המרכיב השני מתוצרת טליט ב-Fareway Plus הוא Jupiter SL869, מודול מקלט מרובה-קונסטלציות המשמש לזיהוי מיקום (positioning) ומכיל תמיכה ב-Dead reckoning (חישוב מיקום על סמך מיקום קודם) וניטור TRAIM המשפרים את אפליקציות הניווט, המעקב והתזמון. ה-SL869 מציע גם אינטגרציה חלקה במודולים סלולריים של טליט כגון ה-HE910. ה-xL869 בא במארז GNSS אחיד המאפשר ללקוחות לבחור דגמים התומכים במערכי תכונות וטכנולוגיות מיקום שונים. המודולים במשפחה זו מוצרים במארזי LGA בגודל של 16X12.2 מ"מ עם לוח 24 ותומכים בקונסטלציות GPS, Glonass, Galileo ו-QZSS. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41105.aspx