חברת טליט הודיעה על רכישה שישית תוך שלוש שנים: תרכוש את חטיבת האוטומוטיב טלמטיקס (ATOP) מחברת NXP תמורת 9 מיליון דולר
נכתב על ידי: אסף דרגן
תאריך: 25/12/13

חברת Telit Wireless Solutions SRL, חברה-בת בבעלות מלאה של טליט תקשורת (Telit Communications PLC) הודיעה על חתימת הסכם, הכפוף לביצוע closing, לרכישה מחברת NXP B.V, חברה-בת בבעלות מלאה של NXP Semiconductors N.V(נאסד"ק:NXPI), של חטיבת האוטומוטיב (רכב) והטלמטיקס. הרכישה מתמקדת בפלטפורמת טלמטריה לענף הרכב של החברה (ATOP). מדובר ברכישה השישית של טליט בשלוש השנים האחרונות, בהן השקיעה כ- 50 מיליון דולר. הרכישה תסייע לטליט להרחיב את מובילותה בתחום תקשורת מכונה למכונה (M2M) בענף הרכב.

התמורה בסך 9 מיליון דולר תשולם ל- NXP לפי החלוקה הבאה: כ- 2 מיליון דולר במזומן ועד 3,300,000 מניות טליט, עפ"י מנגנון שנקבע בהסכם. מספרן המדויק של מניות טליט שיועברו ל- NXP ייקבע בהתאם לערכן של מניות טליט חמישה ימי עסקים לפני הסגירה הסופית של ההסכם.

הפלטפורמה של NXP – ATOP, הינה פתרון לענף הרכב המאפשר ליצרני רכב להטמיע שירותי טלמטיקה (שילוב של טלקומוניקציה ומידע ממוחשב) כגון eCall, היוזמה האירופית לסיוע מהיר לכלי רכב המעורבים בתאונות בכל רחבי האיחוד האירופי, באמצעות מכשיר קומפקטי וזול לתפעול ועל ידי כך להפחית מורכבות הפיתוח ולהקטין עלויות ההתקנה בשילוב מוצרים מסוג זה במכוניות.

רכישת ATOP כוללת רכישה של צוותי המכירות, ההנדסה והתמיכה ושילובם בחטיבת הרכב של טליט, מהלך שירחיב את כיסוי השוק של החברה באמצעות פתרונות המנצלים את המומחיות הנוספת בהנדסה ומכירות על מנת לספק מענה ללקוחות שוק הרכב והטלמטיקה. ביולי 2012 כבר קיבלה טליט את הסמכת ISO/TS 16949 ובבעלותה אחד מקווי המוצרים הגדולים ביותר בתעשייה עבור מגזר הרכב, עם דגש על טכנולוגיות סלולר מתקדמות כגון LTE ו-HSPA+. יש לציין כי הצמיחה הצפויה בשוק התקשורת והטלמטיקס לעולם הרכב הינה מהמשמעותיות בשוק התקשורת בין מכונות.

בכפוף להשלמת תהליך הגילוי הנאות הנדרש, טליט הסכימה למנות, עם סגירת העסקה, נציג מהיחידה העסקית של NXP העוסקת בשוק הרכב, כחבר בדירקטוריון החברה  שאינו מנהל פעיל בטליט.

עוזי כץ, מנכ"ל טליט, אמר, "רכישת ATOP מספקת לטליט מומחיות נוספת בפלטפורמות המיועדות לכלי רכב ותלויות בהנדסת תוכנה מתקדמת. בנוסף, אנו מקבלים בסיס לקוחות גדול שכבר תכנן מערכות עם ATOP. הפלטפורמה מרובת השירותים של ATOP תומכת במגוון תכונות בחבילה אחת, לרבות מיקום ומעקב אחר כלי רכב, הפעלה ואבחון מרחוק ויישומים עסקיים כגון ניהול ציי רכב. הרכישה גם מעניקה לצוותים שלנו רמת מיומנות גבוהה באבטחת מערכות, הדרושה להגן לא רק על הרכב אלא גם על מרכיבים חשובים לא פחות כגון פרטיות הנהגים המשתמשים ביישומים אלה".

"הרכישה מקדמת את הטכנולוגיה של ATOP לדרגה הבאה בכך שהיא משבצת אותה במערכת אקולוגית בת-קיימא של פתרונות חדשניים ואיכותיים לרכב. אנו בטוחים שתחת מנהיגותה של טליט ועם שיתוף פעולה מתמשך עם NXP, המומחיות שלנו תמשיך ותצמח", אמר לארס רגר, סגן נשיא לעסקים חדשים ומו"פ רכב ב-NXP Semiconductors. "NXP תמשיך להיות מעורבת בעתידה של ATOP בכך שתהפוך לבעלת מניות בטליט ובעלת מושב במועצת המנהלים שלה".

העסקה צפויה להיסגר במהלך הרבעון הראשון של 2014.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41338.aspx