ביטוח בריאות עושים במגדל – טוב שיש מגדל מאחורייך
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 22/01/14

מישוש פוליסת ביטוח מותנה בהגשת תביעה. במטרה למנוע מכם בזבוז זמן ותסכול מיותר, כדאי יהיה לבחון מראש את תנאי הפוליסה ולהבין אלו תביעות מאושרות על ידי חברת הביטוח. שימו לב, חברת ביטוח היא גוף כלכלי, לא כל התביעות המוגשות אכן מאושרות. מידע ראשוני אודות רשימת חריגים והמקרים אשר מכוסים תחת תנאי הפוליסה תוכלו למצוא באתר האינטרנט של חברת הביטוח, אצל נציגי החברה ובחוברת תנאי הפוליסה.

תשובה חד משמעית בדבר אישור התביעה תקבלו רק לאחר הגשתה. גם כאשר התביעה אינה מאושרת, תשלח אליכם חברת הביטוח תשובה מתאימה. חבילות ביטוח בריאות פרטי כוללות על פי רוב כמה סוגים של פוליסות. הן כוללות ביטוחים אשר מעניקים לכם החזר כספי, ביטוחים אשר מפנים אתכם לקבלת טיפולים אצל ספקי החברה וביטוחים אשר מציעים פיצוי כספי ללא תלות בהצגת חשבונית.

אלו תביעות ביטוח בריאות יאושרו על ידי החברה?

1. מקרי ביטוח אשר עונים לתנאי הביטוח באופן מדויק.

פוליסת ביטוח בריאות מורכבת מזכויות וחובות של שני הצדדים. כאשר מקרה הביטוח עונה לקריטריונים אשר קובע ההסכם, חברת הביטוח מחויבת לכבד את ההסכם ולשלם את כספי התביעה. חבילות ביטוח בריאות פרטי נמכרות יחד עם חוברות אשר מפרטות אודות תנאי הפוליסה. אם הקפדתם להבין את התנאים היטב ולהגיש את התביעה בהתאם, ישנו סיכוי טוב לאישור התביעה.

2. מקרי ביטוח בתחום האפור יאושרו בחלק מהמקרים לפנים משורת הדין.

בתחום כמו ביטוח בריאות ישנן לא מעט פניות אשר קשה להכריע בגינן. כאשר מדובר במצב רפואי קיים, מקור פציעה לא ברור ועוד, חברת הביטוח מתקשה לפסוק בצורה חד משמעית. אלו הן תביעות אשר לעתים מאושרות לפנים משורת הדין. נציין גם כי במקרים מסוג זה, בוחרת חברת הביטוח לעתים לשלם רק חלק מסכום הפיצוי.

3. שימוש ברשת הספקים של חברת הביטוח.

חבילות ביטוח בריאות פרטי מעניקות לכם על פי רוב גם אפשרות להשתמש ברשת הספקים של החברה. כך למשל, תוכלו לגשת להתייעצות רופא מומחה אשר חתום על הסכם עם חברת הביטוח. פרט להשתתפות עצמית, לא תתבקשו לשלם לרופא בעבור הייעוץ. באותה מתכונת ניתן גם לעבור ניתוחים, לבצע בדיקות. שימוש ברשת הספקים של חברת הביטוח הוא הדרך הפשוטה ביותר למימוש הפוליסה.

4. תביעה לקבלת החזר כספי כנגד קבלה.

פוליסות ביטוח בריאות עובדות גם במתכונת של החזר הוצאות. אם מקרה הביטוח שלכם עונה לקריטריונים של הפוליסה תוכלו להגיש תביעה יחד עם הקבלה המקורית ולקבל החזר בהתאם. אם אבדתם את הקבלה המקורית צרו קשר עם חברת הביטוח לקבלת הנחיות. שימו לב, ההחזר הכספי מתבצע בכפוף לתנאי הפוליסה. ייתכן כי לא תקבלו את מלוא הסכום.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41689.aspx