ניהול חכם של ההשקעות שלכם
נכתב על ידי: גיל שושי
תאריך: 03/03/14

והיה והצלחתם לחסוך סכום נאה של כמה מאות אלפי שקלים, מה עכשיו?

עבדתם קשה והצלחתם לשים בצד סכום כספי נאה, נניח שלוש מאות אלף ש"ח, אתם שואלים את עצמכם מה עכשיו? חבר אחד ממליץ לרכוש נכס בארה"ב, חבר אחר ממליץ לכם להעביר את הכסף שלכם לאחד מבין בתי ההשקעות שפעילים בשוק המקומי ועוד חבר בכלל ממליץ לכם לנהל את ההשקעות לבד, אין כל ספק שמדובר על החלטה ממש לא פשוטה עבורכם. במאמר הנוכחי נשמח לעשות לכך מעט סדר בראש.

ניהול תיקים עצמאי על כל המשמעויות שלו

החלופה הראשונה שעומדת לרשותכם היא לנהל את ההשקעות שלכם לבד, וודאי גם לכם יש חבר שטורח לשתף אתכם בהצלחות הגדולות שיש לו בשוק ההון, לפני שאתם קופצים לעגלה ומתפתים להשקיע את הכסף ממש לבד, עצרו לרגע ותחשבו אם יש לכם את זה? האם אתם באמת מסוגלים לנהל לעצמכם את ההשקעות, האם יש לכם את סט התכונות המתאימות. אם כן , שיהיה לכם בהצלחה גדולה!

להעביר את הכסף שלכם לבית השקעות מוביל כדוגמת בית השקעות מגדל שוקי הון

ניהול תיקי השקעות הוא עניין למקצוענים ועל עובדה זאת אין כל ויכוח , בעולם כל כך דינמי שבו ישנם אינספור ערוצי השקעה חלופיים, יש חשיבות עצומה לדעת ולבחור את הערוץ הנכון ביותר עבורכם. יותר מכך צריך גם לדעת לעקוב אחריו לאורך זמן. בדיוק מסיבות אלו, מאות אלפי משקיעים פרטיים משתמשים בשירותים של בתי השקעות שונים. הגופים הפיננסים שכול מה שהם יודעים לעשות הוא לנהל השקעות פיננסיות עבור אחרים. בבתי ההשקעות השונים פועלים במשולב מקצוענים מתחומים שונים. החל מברוקרים שמבצעים את פעולות המסחר דרך מנהלי מוצרים ועד למנתחים או בשמם הלועזי - אנליסטים. רק השילוב האופטימאלי בין כולם עשוי להניב עבורכם את התוצאות המיטביות.

אפיקי השקעה פיננסים שונים שעומדים לרשותכם

אחת ההחלטות הראשונות בהן תתקלו היא באיזה אפיק השקעה תשימו את כספכם. סביר להניח שמנהלי הלקוחות מבתי ההשקעות יביאו בפניכם כמה וכמה חלופות. רק שימו לב לנתון אחד חשוב במיוחד לפני שאתם מקבלים החלטה, אפיקי השקעות שונים משקפים סיכונים שונים ותשואות שונות. יותר מכך אין טוב בלי רע ואין סיכויים בלי סיכונים. בדיוק מסיבה זאת אל תתפתו לאפיק שהוא עתיר תשואות אבל גם עתיר סיכונים.העבר מלא במשקיעים קטנים שאיבדו את מרבית כספם בגלל פיתויים מאין אלו.

כמה מילים על מוקדי הרווח של בית ההשקעות איתה תעבדו

אתם וודאי שואלים את עצמכם איך אלו הם מוקדי הרווח של בית ההשקעות משירותיו אתם נהנים, יש שניים שכאלו, קודם כל עמלות שונות מהם הוא נהנה על סמך פעולות פיננסיות שונות שאתם מבצעים, כל מכירה או רכישה של מניות מערבות עמלות שונות. בנוסף על כך אתם גם משלמים דמי ניהול שונים שהם אחוזים בודדים מתוך סך הכספים שאתם מנהלים בבית ההשקעות. כמו בכל תחום אחר גם כשמדובר על ההשקעות שלכם כדאי עד מאוד שתבחנו היטב יותר מבית השקעות אחד לפני שאתם מתחילים לעבוד איתו


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42126.aspx