יורם קראוס – מי בא אל פסגת העולם?
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 05/03/14


מתי לאחרונה כבשתם את פסגת העולם? יורם קראוס - בעל חברת SMS ניהול פרויקטים מזמין אתכם יחד עמו לגשת אל פסגת העולם ובדרך גם נותן לכם נתונים אשר יותירו אתכם די מופתעים.


"מספר המטפסים אשר הצליחו לאחר נסיונות להגיע אל פסגת האוורסט עד שנת 2007 הוא 2,972 במספר. הכאב הגדול הוא שישנם מספר לא קטן של מטפסים אשר נהרגו בנסיונותיהם להגיע אל פסגת האוורסט והם 208 במספרם" מציין יורם קראוס.


עוד מוסיף יורם קראוס כי המשפט "בגלל שהוא שם" נאמר למעשה על בסיס של סיפור אמיתי. משפט זה נאמר בכעס על ידי מלרוי היות וראיין אותו עיתונאי אשר הגזים בשאלות ולפיכך מלרוי נתן לו את תשובה זאת.


הראשונים אשר ניסו להעפיל על ההר הם אנשים משלחת טיפוס מבריטניה. הם ניסו לעשות את זה כשכל אחד מהם לובש ג'קט צמר מטוויד, תחתוני ניילון ונעלי עור. ככל הנראה הדחף לפסגות והגנים של טיפוס ההורים עובירם מדור לדור כי גם הבנים של מאלורי והשאפרה טנזינג טיפסו על האוורסט ולמעשה הצליחו להגיע לפסגה שלו, גם הנכד של מאלורי טיפס על האוורסט והגיע לפסגה" מציין יורם קראוס.


עוד מציין יורם קראוס כי האוורסט נקרא על שמו של סר ג'ורג' אוורסט והאמת היא שהוא חשב שם טיבטי או נפאלי יהיה מתאים יותר להר ולמעשה, הוא עצמו לא התלהב מלקרוא להר על שמו. אבל לא שאלו אותו יותר מדי.


יורם קראוס הוא מנכ"ל SMS ניהול פרויקטים, מהחברות הגדוולות והמובילות בתחומה במרכז הארץ.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42162.aspx