קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
נכתב על ידי: מיכאל רומנסקי
תאריך: 30/06/14

בשנים האחרונות, יחד עם עליית המודעות האקולוגית והצמיחה של מחירי הדלק, דובר רבות על כלי הרכב החשמליים. על רקע זה, לא מפתיעה מדוע מיצובישי, מיצרניות הרכב המובילות בעולם, החליטה לייצר רכב פנאי-שטח משפחתי, המשתייך לקטגוריה של כלי הרכב החשמליים ההיברידיים הנטענים. כזה בדיוק הוא מיצובישי אאוטלנדר phev. מה עוד חשוב לדעת עליו? ומהם יתרונותיו ביחס לדגמים מקבילים אחרים?

אופן ההנעה של ה-PHEV

כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

התוצאה היא נסיעה בתצורה חשמלית, שאינה מזהמת כלל וכלל את הסביבה, לטווח של עד 52 קילומטרים כאשר הסוללה מלאה. את הסוללה, בהמשך לכך, ניתן להטעין בשתי דרכים עיקריות: בחיבור למשך כ-3.5 שעות לעמדת הטעינה באמצעות כבל ייעודי, או על ידי שקע לטעינה מהירה, המאפשר לסוללה להתמלא עד 80% קיבולת תוך חצי שעה בלבד.

הרכב שלושה מצבי פעולה עיקריים, עליהם ניתן ללמוד גם באמצעות סרטוני הדרכה על מיצובישי outlander phev: המדובר הוא במצב Electric Vehicle (מבוסס על ההנעה החשמלית בלבד), מצב היברידי טורי (ההנעה החשמלית מקבלת סיוע ממנוע הבנזין) ומצב היברידי מקביל (הנעת הבנזין מרכזית, ונעזרת במנועים החשמליים). באמצעות מערכת התמיכה למצב הנהיגה, ECO, ניתן לעבור למצב נהיגה חסכוני ויעיל עוד יותר.

אבזור הרכב

אחד המפתחות להצלחת כלי רכב נמצא גם בפרטים הקטנים, אשר בעת הנוכחית צריכים לגלם בתוכם את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר הקיימת בתחום הרכב. מיצובישי outlander phev מציע זאת בדיוק, שעה שהמפרט הטכני שלו מרשים בכל קנה מידה.

ממש על קצה המזלג, ניתן להזכיר מושבי עור איכותיים, גג שמש חשמלי, מערכת שמע מתקדמת בעלת שישה רמקולים, מסך מגע (7 אינץ'), מצלמת נסיעה לאחור, תאורה קדמית HID  בטווח רחב, תאורה אחורית משולבת LED, מראות צד מחוממות המתקפלות חשמלית, אימבולייזר מקורי, מערכת בקרת אקלים מפוצלת, חיישני חניה, אור וגשם, מנופי בלימה בשליטה מההגה ועוד פיתוחים רבים וטובים.

דגם "ירוק" בכל קנה מידה

כפי שנרמז מעלה, דגם אאוטלנדר phev הוא אחד הידידותיים ביותר לסביבה שניתן להעלות על הדעת - תעיד על כך העובדה שהוא הדגם היחידי שאינו חשמלי לחלוטין אשר זכה לציון ירוק מקסימלי של 1. במצב הנסיעה החשמלי, פליטת המזהמים לא קיימת כלל, בעוד שהפליטה המשוקללת, בהתאם לנתוני היצרן, היא לא יותר מאשר 44. צריכת הדלק עומדת על 0 במצב הנסיעה החשמלי, בעוד הצריכה המשוקללת על לא יותר מאשר כ-52.6 קילומטרים לליטר.

הרכב רותם לנסיעה בו גם את הסמארטפונים, שדומה שלא ניתן בלעדיהם בעת הנוכחית. בין השאר, מדובר כאן על אפליקציה ייעודית, המאפשרת שליטה מרחוק על מערכת המיזוג וניטור ההטענה באופן הפשוט ביותר, או מערכת מולטימדיה המשקפת את צג הסמראטפון על גבי הצג (באמצעות כבל HDMI).


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43317.aspx