אחסון אתרים – תהליך קצרצר, מהיר ופשוט
נכתב על ידי: עידן שלומן
תאריך: 24/07/14

עיצבתם ובניתם אתר? עכשיו הגיע הזמן להעלות אותו לאוויר. לשם כך, תצטרכו לטפל בעניין של אחסון אתרים כולל רישום דומיין לאתר. הנה מדריך קצר ופשוט שיעזור למתחילים שביניכם.

בניית אתרי אינטרנט הפכה להיות נגישה בשנים האחרונות, בין השאר בזכות מערכות בניית אתרים פשוטות וידידותיות למשתמש כדוגמת זו של וורדפרס או של wix. לאור כך, הרבה אנשים בונים ומעצבים לבדם אתרי אינטרנט, גם כאשר אין להם רקע וניסיון או הבנה טכנית בבניית אתרים.

כל זה כולל עקומת לימוד יחסית קלה, תלוי במערכת שבוחרים להשתמש בה. עם זאת, תהליך העלאת האתר לאוויר יכול להיות בעייתי. אם אתם קוראים מאמר זה, וודאי סיימתם לבנות אתר או שאתם שוקלים לעשות זאת לבדכם בעתיד. אם זו פעם ראשונה שאתם עושים זאת באופן עצמאי, יש דבר אחד שחשוב לדעת בעניין זה- איך מתנהל תהליך אחסון אתרים באינטרנט?

פשוט אך בעל חשיבות

אחסון אתרים הוא דבר פשוט למדי, אך כלולים בתוכו דברים שצריך לשים לב אליהם.

התהליך מתחיל בבחירת שרת עליו האתר יאוחסן. שרת מסופק לבעלי אתרים דרך חוות שרתים, וזו יכולה להיות במיקומים גיאוגרפיים שונים. בעל האתר יכול לבחור אירוח (אחסון) בכל חברה שירצה אשר מספקת שירותי אחסון לאתרי אינטרנט. אם בנה את האתר בעזרת מערכת חינמית, האתר יהיה מאוחסן על גבי שרת השייך למערכת זו.

בחלק מהמקרים, ניתן לבחור באיזה שרת האתר יאוחסן, מבחינת המיקום הגיאוגרפי שלו. למה המיקום הגיאוגרפי חשוב? כיוון שיש לו השפעה על התקדמות האתר במנועי החיפוש. כאשר שרת נמצא בטריטוריה שבה נמצא קהל היעד אליו האתר מכוון, יש לו רלוונטיות גבוהה יותר עבור אותו קהל יעד, ולכן האתר ידורג במיקום גבוה יותר. ככל שהשרת מרוחק יותר, כך הוא פחות רלוונטי.

לסיכום, תהליך אחסון אתרים מתבצע על ידי בחירת תוכנית או חבילת האחסון (בדרך כלל תשלום חודשי או חבילה שנתית, חצי-שנתית וכדומה).

רישום דומיין לאתר

צעד נוסף שעליכם לעשות כדי להעלות את האתר שלכם לאוויר, כאתר עצמאי שעל פניו, לגולשים, אינו משויך למערכת כזו או אחר, עליכם לבחור דומיין, לעשות רישום דומיין שבחרתם ושיוך שלו לשרת שעליו האתר מאוחסן.

מצד אחד, רישום דומיין הוא עניין פשוט, מצד שני הוא יכול להיות מסובך, אך בדרך כלל הוא כרוך במחיר שנתי נמוך מאוד, למעט מקרים בהם בעל האתר בוחר דומיין שיש לו ביקוש או ערך גבוה.

אם יש לכם שם לאתר, תוכלו לבחור דומיין עם שם זה. במידה והוא כבר תפוס, תוכלו לנסות לבדוק ניסוחים שונים או לשנות אותו בצורה כלשהי, למשל להוסיף מקף בין שתי מילים שכתובות ברצף.

כשאתם בוחרים רישום דומיין מסוים, שימו לב לסיומת הכתובת, למשל co.il או com, וזכרו שגם לדומיין יש השפעה על קידום האתר.

נכתב על ידי עידן שלומן מחברת Signup קידום אתרים.

 


 
אודות המחבר

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43561.aspx