גם אתם יכולים לקחת חופשה קולינארית בצפון
נכתב על ידי: יובל בר
תאריך: 04/01/15

אם תשאלו הרבה תיירים ישראלים פוטנציאליים תגלו שיש ביקוש גדול בקרב הרבה ישראלים לקחת חופשה קולינארית. חופשה קולינארית היא סוג חופשה חדש אשר מתבסס על הכרה וניסיון של מאכלים מקומיים כדרך להכיר בצורה מעמיקה וחדשה את האזור בו מבקרים. כמו למשל, אם עושים חופשה קולינארית באיטליה אז אפשר לחוות אכילת פסטה מקומית במסעדות או ביקור בפיצרייה מקומית המכינה פיצה איטלקית. בימינו, עם הגלובליזציה שהפכה את התיירות לחופשית וזמינה יותר לכולם, יש הרבה אנשים שזה לא מספק אותם פשוט לנפוש במקום אחר. יותר אנשים מחפשים אחר דרכים חדשות לנפוש ולהכיר את המקום שאליו הם מגיעים. מסיבה זאת, בשנים האחרונות גדל הביקוש לחופשה קולינארית, אנשים רוצים לחוות את מקומות הנופש בצורה חדשה ומיוחדת יותר. גם בתיירות בתוך ישראל יש הרבה ישראלים אשר מעוניינים לבצע חופשה קולינארית בארץ ישראל עצמה. מגוון התרבויות השונות שיש בארץ יוצרות מגוונים של מזונות מקומיים שונים. שווקי האוכל המקומיים גם מסייעים לחוויה הקולינארית השונה. כאשר מדובר בחופשה קולינארית זולה ומהנה, אפשר לבצע כאם בישראל באזור הצפון. הרבה צימרים בכפר תבור וצימרים בשרונה מציעים לנפוש אצלם ולבצע חופשה קולינארית עצמאית בזול. אך איך עושים את זה?

קודם כל מוצאים צימר בצפון שהוא גדול ומאובזר במטבח מקצועי. יש הרבה צימרים בצפון שהם יחידות בית גדולות עם מטבח, ויש אפילו צימרים שמאובזרים במטבח מקצועי אשר יכול לספר כל שף חובבן. כך שתמיד יש לכם אופציה לקפוץ לאחד מהשווקים הייחודיים שקיימים בצפון, לרכוש חומרי גלם איכותיים מהשוק המקומי ולהכין ארוחה על טהרת חומרי הגלם המקומיים. בנוסף יש הרבה צימרים אשר יש להם מנגל שניתן לעשות ארוחות על האש ליד הבריכה. גם הרבה מהצימרים בצפון מחזיקים שף מקצועי במיקור חוץ שיכול, לפי הזמנה, להגיע לצימר לבשל לכם ארוחת שף מקצועית לפי בקשתכם. שף פרטי שמבשל לכם זה השיא של כל חופשה קולינארית אמיתית.

בכלל אפשר לעשות טיול קולינארי. קמים מוקדם בצימר ומאוכלים ארוחת בוקר ישראלית מלאת כל טוב בצימר. לאחר מכן אפשר ללכת ולבקר את שווקי האוכל המקומיים, לטעום כל מני מאכלים מיוחדים בדוכני הרחוב השונים. אפשר לבחור חומרי גלם איכותיים ולהגיע לצימר בצהריים ולבש ארוחת נחמדה ואיכותית. בערב אפשר ללכת למסעדת גורמה ולאכול מאכלים שונים מקומיים שבושלו על ידי שף מקצועי. ואז בסוף היום חוזרים ללון מרוצים ושבעים בצימר. באזורי צימרים בשרונה וצימרים בכפר תבור יש הרבה מסעדות ושווקים מקומיים וכדאי לנפוש באזור הזה לחופשה קולינארית איכותית בצפון.

חופשה קולינארית היא דרך חדשה לנפוש. השינוי המרענן הזה הוא בדיוק מה שאתם צריכים בשביל לקחת חופשה מקורית בארץ ישראל.


 
אודות המחבר

צימר בר בכפר שבמושב שרונה

אירוח כפרי ופסטורלי

אתר הבית: www.bar-bakfar.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45082.aspx