כך תאתרו מהר כספי פנסיה אבודים
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 02/04/15

חלף לא מעט זמן מהיום בו משרד האוצר פרסם לציבור מידע אודות כספי פנסיה אבודים המוחזקים בקופות חברות הביטוח ושאר גופים פיננסיים. אם טרם בצעתם חיפוש ראשוני תחת שמכם כדאי לעשות זאת ממש עכשיו. החיפוש הראשוני מאוד פשוט ונגיש, הקדימו לבצעו כבר עכשיו בכדי לקבל מושג ראשוני אודות הזכויות שלכם. ייתכן כי תגלו כי אין ברשותכם כל כספי פנסיה אבודים, ייתכן כי תגלו סכומים קטנים וזניחים וייתכן כי תגלו כי יש צורך בבדיקה מקצועית ומקיפה יותר לאיתור הכספים הרשומים תחת שמכם וכספים להם אתם זכאים מתוקף ירושה.

האם אני משלם היום דמי ניהול בעבור הכספים האבודים?

משרד האוצר קבע שיעור נמוך של דמי ניהול אותם רשאים הגופים המחזיקים בכספים לגבות. בעבור חשבונות המוגדרים כספי פנסיה אבודים תשלמו דמי ניהול מינימליים. אך חשוב לציין כי מדובר בתקנה ברת שינוי. כמו כן, הדרך הטובה ביותר לנהל את הכספים תהיה איחודם עם קרן פנסיה או חיסכון בה אתם מנהלים את עיקר הכספים.

מידע ראשוני בממשק משרד האוצר

בצעתם את החיפוש הראשוני וקבלתם מידע? כעת עליכם לפעול בהתאם למידע שהתקבל. אם לא הצלחתם לאתר כל סכום כסף הרשום תחת שמכם תוכלו לפנות לביצוע חיפוש מדוקדק יותר. הממשק של משרד האוצר מספק מידע ראשוני בלבד, למטרת ביצוע חיפוש יסודי יותר כדאי לפנות אל אנשי מקצוע.

מה ממשק משרד האוצר לא מספר לך?

מנוע החיפוש של משרד האוצר אינו מסוגל לאתר כספי פנסיה אבודים הנמצאים בחשבונות פעילים, חשבון פעיל הוא חשבון בו בוצעה הפקדה או משיכה בשנה האחרונה. כמו כן, המנוע אינו מציג נתונים אשר אינם תואמים באופן מלא לפרטים האישיים אותם אתם הזנתם אל המערכת.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45786.aspx