על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
נכתב על ידי: ubebig@gmail.com
תאריך: 06/06/15

הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם ומכאן היעילות הרבה שלו. כאשר אנו מבצעים ריסוס בשביל הכניסה לבית או בתוך הבית אנו בעצם מפזרים בעזרת לחץ שיוצא מתוך הבקבוק המרסס חומר הדברה נוזלי. ניתן לחלק את הפעולה של ריסוס בבית לשני חלקים עיקריים: ריסוס עצמי על ידי תרסיס לשימוש ביתי או ריסוס הבית על ידי חברת הדברה מקצועית.

למה לרסס?

ריסוסים למיניהם יעילים בדרך כלל כנגד תיקנים, נמלים ועכבישים ודומיהם. חשוב לדעת שבדרך כלל יימצא בתוך הבית רק סוג אחד של חרקים מסוג זה ולכן הדבר החשוב ביותר הוא לאתר על איזה חרק מדובר כדי להתאים את אותו תרסיס לבית שיבצע את פעולת ההשמדה האפקטיבית ביותר. את הזיהוי נעשה על ידי התבוננות על המזיק עצמו או לפי העקיצות שמופיעות על גוף האדם. דרך אחרת היא על ידי זיהוי נזקים שהתרחשו בבגדים שלנו או ברהיטי העץ שעלולים גם הם להעיד על נוכחות מזיקים שונים בבית.

פעולות מקדימות

ריסוס בבית שאתם עושים בכוחות עצמכם דורש כמה הכנות ופעולות מקדימות. לאחר שאיתרתם את סוג המזיק שברצונכם לסלק ואם מדובר על נמלים יש לזהות את מקום הקן שלהן. לאחר מכן גשו לחנות שבה נמכרים תרסיסים לבית ורכשו את המוצר שייתם מענה לסוג המזיק שלכם. הרחיקו ילדים, בעלי חיים ונשים בהריון מהמקום שבו אתם מתכוונים לבצע ריסוס בבית ומקמו על הרהיטים ועל החפצים במרחק של כ 10 ס"מ מקירות הבית..

לאחר ריסוס לבית

את אותם ריסוסים בצעו בכל חלקי הבית. משום שאותו ריסוס הבית דורש התעסקות עם חומרים שעלולים להיות מסוכנים הקפידו לרוכש רק מוצרים שאושרו על ידיה משרד לאיכות הסביבה. יתר על כן הניחו פד או סמרטוט על הפה בעת הריסוס כדי לצמצם את שאיפת האדים המורעלים. לאחר שסיימתם לבצע ריסוס לבית צאו מהבית לכמה שעות. עם החזרה הביתה נקו במטלית רכה את האזורים שרוססו כדי למנוע מצב שילדים קטנים או חיות מחמד ייחשפו לריסוס הרעיל.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46229.aspx