הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
נכתב על ידי: [email protected]
תאריך: 06/06/15

אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

בחירת מקום להקמה של האקווריום

ישנם שני שיקולים חשובים בבחירת מקום זה, הראשון הינו גודל החלל הנדרש. כלומר עליכם להחליט בעצמכם מבין מגוון אקווריומים, מהו גודל האקווריום אותו תרצו. דבר זה בעיקר נקבע על ידי כמות הדגים וגודלם ויש להיוועץ על גודל האקווריום עם חנות החיות ממנה קונים את הדגים. הדבר השני החשוב בעיקר לתחזוקת אקווריום הינו מקום ההנחה. חשוב כי מקום ההנחה של האקווריום לא יהיה חשוף לשמש ישירה בשל שתי סיבות. הראשונה, חשיפה של יותר משמונה שעות ביום לשמש ישירה תגרום לגדילת אצות זעירות במים דבר אשר יהפוך אותם לירוקים. השנייה, חשיפה לאור שמש מחממת את המים דבר אשר יכול לסכן את חייהם של הדגים באקווריום. לכן, יש לבצע את ההקמה של האקווריום במקום אשר עומד בשני פרמטרים אלו.

הצעדים הראשונים של הקמת אקווריום

לאחר בחירת המקום, ניתן להניח כבל חימום תת קרקעי או לחילופין ישנה אפשרות של הנחת כבל בתוך האקווריום עצמו. הדגים הינם בעלי חיים עם דם קר ויש חשיבות רבה לטמפרטורת המים בה הם חיים. כמו כן חשוב לזכור שבעת הקמת אקווריום, חשוב לשמור על משטח מפולס לאורך כלל העבודה. לאחר מכן יש להוסיף את האבנים לתוך האקווריום, יש לשים את האבנים בשיפוע כך שצד אחד יהיה גבוה מהשני לשם זרימת מים טובה יותר. לאחר מכן יש להוסיף את המים בעדינות ולשתול צמחיה. חשוב לבחור מסנן איכותי לטובת ההקמה. הקמות רבות של אקווריומים נכשלות בשל חיסכון בסעיף זה. לאחר מכן כל מה שנשאר הוא להוסיף את הדגים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46232.aspx