נברשות, האלמנט לעיצוב הבית
נכתב על ידי: יחי כהן
תאריך: 08/06/15

עיצוב הבית כידוע הפך בשנים האחרונות יותר ויותר נדרש, למעשה כיום לא בונים בית או משפצים אותו ללא עירוב של מעצב. בד בבד עולם התאורה והנברשות גם הוא הפך ברבות השנים להיות יותר נוכח בחללים, לא עוד מנורות שטוחות כי אם "שנדלירים" כלומר נברשות שמשתלשלות מהתקרה כלפי מטה במלא הדרם.

שימוש בנברשות לעיצוב חללים

המילה נברשות יוצרת אצל רובנו איזו קונוטציה או הקשר של משהו מגושם, כבד וכמובן זולל חשמל בכמויות מסחריות, זלילת החשמל נובעת מכך שלנברשות יש לפחות 3 נורות. אולם יחד עם זאת כאמור עולם התאורה בכלל והנורות בפרט עבר מהפך רציני והעולם עובר אט אט לנורות חסכוניות וללדים, הלדים הם עיקר העניין, דיודה מוארת שפולטת אור בעוצמה גבוה אך יחד עם זאת צורכת זרם מאוד נמוך, הבלאי אפסי ומקומט לשנים רבות קדימה, הארה של נברשת עם לדים צורכת פי 10 פחות חשמל ובעלת אורך חיים של לפחות פי 10. כך שנברשות בעידן החדש של ימינו הפכו להיות דבר נפוץ ובסיסי בעיצוב החדרים, אם היינו רואים נברשות בחדרי המגורים כלומר בסלון הרי שגם במסדרונות וחדרי שינה הם מקום מצוין להתקנת נברשת מעוצבת. מכיוון שהנברשת היא אלמנט לא קטן ובעל נוכחות ניתן ליצור את כלל העיצוב סביב הנברשת.

נברשות קיימות והסבתן לעידן הלד

לא אחת אנו מוצאים את עצמינו עם גופי תאורה שונים ונברשות שנבנו והותאמו לשימוש עם תאורה רגילה כגון נורות לייבון, נברשות אל לרוב נרכשו לאחר השקעת זמן ומאמץ ודי חבל לנו לוותר עליהם. ישנו פתרון יעיל שנמצא כיום כמעט בכל חנות ל5אביזרי תאורה, הפיתרון הוא למעשה מתאם פנימי שאותו מתקינים בתוך גוף התאורה, אותו מתאם מאפשר לנו להתקין נורות לד במקום נורות רגילות. במקרים מסוימים ניתן לבצע הסבה פנימים בנברשות ללא אותו מתאם, בכל מקרה תמיד חשוב לזכור כי טיפול בחשמל בכל דרך אם זה בנורות, נברשות או בכלל מחייב רישיון בתוקף וידע, אחרת הסכנה היא ברורה, סכנת חיים מיידית. קשו לראות רישיון מאותו חשמלאי שעתיד לטפל בכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46246.aspx