ביטוח גם עבור עבודה קבלנית
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 08/07/15

עבודה קבלנית הינה כזאת שבה עבודה לא נכונה יכולה להסתיים בהפסד אדיר מבחינה כספית עבור הקבלן במקום להרוויח בעבודה שהוא מבצע באתר בניה כזה או אחר.

בדיוק כמו שאנשים מבטחים את הרכוש שלהם, את הגוף שלהם מפני תאונות עבודה ולעיתים אף את הכישרון שלהם מפני הפסד במקרים בהם הגרוע מכל קרה, כך גם קבלנים צריכים לדאוג לביטוח העבודות הקבלניות שהם מבצעים עבור כל פרויקט באופן פרטני או באופן גורף לתקופה ארוכה.


העבודה באתר בניה כוללת שימוש בציוד יקר ערך וגם בציוד בסיסי שיכולים להתקלקל או להיגנב, ולכן החשיבות של ביטוח קבלנים עולה בכך שהוא מאפשר למבוטח להיות רגוע שכל הרכוש שלו, החל מן הפיגומים ועד לכלי עבודה בסיסיים שנמצאים באתר, הינם כולם מבוטחים מאלף ועד תו ואין מקום לדאגה.

החשיבות של ביטוח קבלנים עולה אף יותר כאשר ייתכן בהחלט מקרים בהם עובד אחד או כמה עובדים תובעים את הקבלן בגין נזק שנגרם להם כתוצאה מהעבודה במהלכה או לאחר מכן.

במקרים כאלה ישנו סעיף שנקרא ביטוח חבות מעבידים שמאפשר לקבלן להיות מכוסה גם במקרים כאלה, ולהמשיך את הפרויקט עד לסיומו בזמן ללא כל הפרעות שיכולות לגרום לבעיות בהמשך הדרך.


ומה קורה אם מתרחשים אסונות טבע? אם סופה חזקה גרמה למנוף להתמוטט או שרעידת אדמה פגעה באתר הבניה בצורה שמקשה על חזרה לשגרת עבודה בצורה מיידית? ישנן הרחבות אפשריות להוספה עבור ביטוח של עבודות קבלניות שמסייעות לקבלן לבחור את הכיסוי שהכי מתאים לו, לאור הניסיון שלו עם הפרויקטים השונים שביצע עד כה, ולפי המלצתו של יועץ הביטוח שמכיר את הביטוחים הללו על בוריים ויודע איזה סעיף יהיה חשוב להוסיף ועל איזה ניתן לוותר בשלב זה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46490.aspx