התרומה הבריאותית של אומגה 3 וסוגיה השונים
נכתב על ידי: dadon
תאריך: 25/11/15

כל אדם מודע לבריאותו יודע כיום על החשיבות הגדולה של צריכת אומגה 3. מדובר בשמן מן החי או מן הצומח האחראי לתפקוד נאות של הגוף כולו, לתחושת רוגע, כולסטרול תקין, שינה טובה, ריכוז, התפתחות תקינה של עובר בזמן ההיריון ועוד מגוון יתרונות שקצרה היריעה מלפרט על כולם.

לאחרונה הוציא ארגון הבריאות האמריקאי ובעקבותיו גם משרד הבריאות בישראל המלצה על כך שכל האנשים בגיל הפריון ייטלו תוסף תזונה זה. בנוסף, ידוע שהוא משפר בעיות פרקים האופייניות פעמים רבות לאנשים בגיל מבוגר, כך, תוסף התזונה אומגה שלוש צובר פופולאריות הולכת וגדלה ברחבי הארץ ונבדקות אופציות שונות לנטילתו.

סוגים שונים של אומגה 3

באופן כללי, קיימים שלושה סוגים של שומן זה - EPA, DHA ו-ALA. כיום כבר ידוע שגוף האדם יכול להמיר את ה-ALA (המופק ממקור צמחי) ל-EPA ו-DHA ובכך למלא את כל המכסה הדרושה. מדובר ביתרון גדול ביותר, משום שעבור רבים צריכת אומגה 3 ממקור חי (דגים) היוותה בעיה פיזיולוגית ואידיאולוגית כאחד.

בנוסף, בהפקת חומרים אלה מן החי, יש סיכון בכך שהמוצר המופק יכלול גם מתכות כבדות, או לחילופין ידרוש התערבות אגרסיבית בתהליך זיקוק החומר שיפגע בטיבו. כך, ניתן לומר שלאט לאט הפופולאריות של תוסף התזונה מן הצומח צובר יותר ויותר פופולאריות ולאט לאט דוחק את רגליו של זה המופק מן החי.

מרווה מרושתת ויתרונותיה לגוף האדם

הפיתרון המודרני והיעיל ביותר עבור השגת הכמות הדרושה של החומר המעשיר אומגה 3 הינו להפיק אותו מצמח המרווה המרושתת. מדובר בפיתרון שתופס תאוצה בכל רחבי העולם, משום שיש לו יתרונות רבים: טבעיות מקסימאלית, חיי מדף ארוכים (שנתיים) מבלי לאבד מאיכות המוצר, מוצר טבעוני שייצורו אינו פוגע בבעלי חיים, דגים או הימים והאוקיינוסים ואינו מפרים את האיזון העדין של הטבע.

מחקרים מראים שחומר זה נספג בצורה איכותית ויעילה ביותר בגוף האדם הנוטל אותו וללא שום תופעות לוואי (שהיו מנת חלקן של טבליות אומגה שלוש מין החי - בעיות עיכול, שיהוקים לא נעימים עם ריח של דגים, קושי בבליעת הטבליות ועוד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47500.aspx