חיסכון והלוואה - הילכו שניהם יחדיו...
נכתב על ידי: כתיבת מומחים
תאריך: 24/12/15

לעיתים מתרחשים מקרים בהם קורה שאדם שיש לו סכום כסף פונה לבקש הלוואה. אף שבעצם פשוט יותר להשתמש בכסף שלך ולא לחפש הלוואות אצל אחרים, מהי הסיבה לכך שאדם יפנה לבקש הלוואה וישלם עליה ריבית במקום להשתמש בכספו שלו?

אין זה מן התבונה

אם אתם מכירים אדם שמצד אחד יש לו חסכונות והוא מפריש בכל חודש סכומים לימים עתידיים. אך מצד שני יש לו הלוואות שהוא משלם עליהם ריבית. יש להפנות את תשומת ליבו ולומר לו שהוא מתנהל בצורה לא נכונה. מאחר שהוא מפסיד בכך שהוא משלם ריביות על הלוואות. מוטב יסיים קודם לכל להחזיר את כל החובות שלו ורק אחר כך יתחיל לחסוך. זו התנהלות הגיונית ונבונה.

מקרים מסוימים

אך בכל זאת קיימים מקרים מסוימים בהם כן תהיה סיבה להתנהל כך. ונפרט את המקרים. אם יש מקרה בו אדם השקיע את כספי חסכונותיו בתחום כלשהו. והכספים הללו מרוויחים לו תשואה יפה. ניתן להגדיר זאת אחרת, יש לו רווחים מהכסף שלו. באם הוא יוציא את כספי החסכונות שלו הוא יפסיק את הרווחים הללו. לכן, אם עלות הלוואה לכל מטרה היא נמוכה מאחוזי הרווח שלו, אז אכן משתלם לו להמשיך בהתנהלות הזו. להרוויח מכספי החסכונות ולכסות את עלות הלוואה לכל מטרה. יוצא אם כן שיש מקרים בהם זה אכן כדאי לחסוך כספים מחד ולקחת הלוואה מאידך. חשוב לבדוק ולהשוות את ההוצאות של הלוואה לעומת ההכנסות של החסכונות כדי לוודא שזה אכן כדאי.

יקר לשחרר חיסכון

כמו כן יש מקרים בהם אדם השקיע את כספו והתחייב על תקופה מסוימת בה יהיה הכסף נמצא שם. ומה גם שבתנאים סוכם שבקשת הכסף לפני הזמן כרוך יהיה בקנס על יציאה מוקדמת. גם כאן לקיחת הלוואה עשויה להיות מתאימה ומשתלמת באשר היא חוסכת את הקנס.

לבדוק היטב

חשוב לבדוק כל מקרה לגופו כדי להתנהל נכון ולא לבזבז כספם בשל חוסר ידיעה או חוסר הבנה בשוק ההון. למדו את הנושא היטב, התייעצו עם יודעי דבר ופעלו בתבונה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47780.aspx