פוליסת חיסכון – יתרונות אפיק השקעה לחיסכון מול תוכנית חיסכון בפק"מ בבנק
נכתב על ידי: כתיבת מומחים
תאריך: 29/12/15

הילדים הם הדבר החשוב לנו ביותר, זה שאנו עושים הכול בשבילו. כבר מרגע לידתם אנחנו דואגים להם ונותנים להם כל מה שאנחנו יכולים, וכמובן דואגים להם לאוכל, בית לגור בו, וכל מה שהם צריכים. אך טבעי הוא הדבר שנחשוב גם קצת קדימה לשנים הבאות, ואם אנו כאלו אז תוכנית חיסכון לילדים היא משהו שאנחנו חייבים לדאוג לו. ללא תוכנית כזו הם יתחילו את החיים שלהם בלי סכום כסף קטן שידחוף אותם, וללא סכום כסף כזה יהיה להם קצת יותר קשה להתחיל את החיים. פוליסת חיסכון לדוגמא היא אפיק השקעה מצוין ששווה לשקול אל מול הפקמים שמציעים הבנקים.

למה זה כדאי?

פוליסת חיסכון היא כדאית אך חשוב שנבין קודם מה היא. פוליסה כזו ניתנת מחברות הביטוח ויש מסלולי השקעה שונים. כולנו מכירים את חברות הביטוח ככאלו שרק מבטחות, אך כבר מזמן הן לא רק מבטחות אלא מציעות מוצרים פיננסיים שונים. מורים כאלו יכולים להיות הלוואות ויכולים להיות גם חסכונות וכדאי לקחת מחשבון חיסכון ולברר האם זה באמת כדאי אל מול האפשרויות השונות. אל מול הפקמים הבנקאיים זה ברוב המקרים משתלם, אם כי יש דמי ניהול שגם אותם צריך לקחת בחשבון מה שאין בבנקים השונים. תוכנית חיסכון כזו שווה בדיקה שלכם.

יתרונות נוספים

תוכנית חיסכון כזו דרך פוליסה היא בעלת יתרונות נוספים. כפי שציינו יש עליה דמי ניהול אך אין הוצאות נוספות פרט לזה. יתרון נוסף הוא זה שצריך לשלם את מס רווחי ההון רק בסיום התקופה מה שאומר שבניגוד לחלק מהחסכונות האחרים אם העברתם מקרן לקרן אתם לא צריכים לשלם באמצע התקופה אלא רק בסופה. התשואה בפיקדון בנקאי תלויה בריבית ובאינפלציה ואילו התשואה בפוליסת חיסכון תלויה באפיק ההשקעה ובמנהל ההשקעות. הפיקדון הבנקאי הינו צמוד לריבית הפריים או למדד ואילו פיליסת החיסכון יכולה להיות עם השקעות בנדל"ן, אג"ח ומניות.

כסף נזיל

אך אולי היתרון הגדול ביותר שיש לחיסכון בפוליסה על פני חיסכון בנקאי הוא הנזילות של הכסף. במהלך החיים שלנו יש לנו אין ספור אירועים, חלקם עולים לנו גם כסף, ואנחנו חייבים להיות מוכנים לכך. מחשבון חיסכון אומנם יראה לנו את הכדאיות של איפה להשקיע אך מה שבטוח הוא שבפוליסת חיסכון הכסף נזיל כך שאתם יודעים שאתם יכולים להוציא אותו בכל זמן שהוא.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47814.aspx