השוואת הלוואות
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 13/07/16

ריבית היא מוצר פיננסי שמושפע מלא מעט משתנים, משתנים שבסוף היום משפיעים על המצב הכספי שלנו. כיוון שרובינו לא בקיאים במדדים, ריביות וכדומה, אך יחד עם זאת כן מבקשים לקחת החלטה מושכלת ולא לקפוץ על תנאי ההלוואה הראשונה בה נתקלים, טוב להכיר שיש כמה כלים שעשויים לעזור לקבל החלטה מושכלת. מכאן שבין אם מדובר על הלוואות חוץ בנקאיות נמוכות ובין אם מדובר על הלוואות חוץ בנקאיות יותר משמעותיות, עדיין חשוב לשלם כמה שפחות ריבית- לוודא שסך סכום ההחזר הוא הנמוך ביותר.

שימוש בטבלה

הדרך הראשונה שניתן להיעזר בה על מנת להשוות בין שתי אופציות של הלוואות, היא לארגן טבלה בה מופיעות הקטגוריות הבאות: שם הגוף המלווה, סך סכום ההלוואה, אופי מדד ההצמדה, (פריים/ מטבע חוץ/ אינפלציה), גובה הריבית, גובה סכום ההחזר החודשי, מספר חודשי ההחזר ולבסוף התוצאה- סה"כ ההחזר. באופן שכזה ניתן לקבל תמונת מצב מציאותית.

מחשבון

הדרך השנייה שניתן להיעזר בה על מנת להשוות בין שתי אופציות של הלוואות, היא לפתוח מחשבון הלוואה. מחשבון הלוואה מאפשר להגיע אל נציג חברת ההלוואות מוכנים. ניתן למצוא מגוון מחשבונים מסוג זה, אך אצל רובם יש להזין שלושה נתונים פשוטים: סכום ההלוואה, גובה הריבית ואורך תקופת ההחזר. באופן שכזה ניתן לקבל תשובה תוך שניות, ואף לשחק עם הנתונים השונים ולראות כיצד כל שינוי קל משפיע על גובה הסכום.

נציג שירות

לבסוף הדרך השנייה שניתן להיעזר בה על מנת להשוות בין שתי אופציות היא פשוטה מאוד- לפנות אל נציג שירות מטעם החברה ולאפשר לו לעזור לכם, להסביר מהן האופציות השונות, כמה יש להחזיר, עם אלו נתונים ניתן לשחק וכדומה. שיחה זו ניתן לבצע בטלפון או באופן מקוון, והיא מאפשרת הסבר מקיף. עם זאת, שיטה זו מעט יותר איטית, כיוון שאם מבקשים להשוות בין כמה נותני הלוואות, הדבר יארך זמן רב. באופן כללי מוטב לגשת לנציג רק לאחר שכבר השכלתם להשתמש בשיטה הראשונה או השנייה, כך שהשיחה תהיה יותר ממוקדת.

נקודת מוצא

לערוך השוואה זה טוב ויפה, אך לפני שמתחילים להתעסק עם נתונים, חשוב לוודא שאותה חברת הלוואות מפוקחת ע"י משרד האוצר, יש לה רזומה חיובי, מקפידה לחתום על חוזה שכולל את כלל נתוני העסקה, ולבסוף לוודא שאתם מבקשים את הסכום המינימלי לו זקוקים, ולא מתפתים לקחת סכומים גדולים רק כי הדבר אפשרי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49146.aspx