אהבה, שנאה, התאהבות, מהי אהבה? איך תדע שאתה אוהב? האם אתה אוהב? איך נוצרת אהבה? הזדהות רגשית, איך לדעת שאתה אוהב? האם אני אוהב? מערכות יחסים, זוגיות,
נכתב על ידי: אימון אישי / אליעד כהן - EIP.co.il
תאריך: 15/07/16

אהבה, שנאה,התאהבות, מהי אהבה? איך תדע שאתה אוהב? האם אתה אוהב? איך נוצרת אהבה? הזדהותרגשית, איך לדעת שאתה אוהב? האם אני אוהב? מערכות יחסים, זוגיות, אהבהזוגית

ש: אני רציתילשאול שאלה מה זאת אהבה מתי יודעים כשאוהבים מישהו וזהו מספיק כביר.

אליעד: מה זאתאהבה אני אתן לך תשובה תכף, איך יודעים כשאוהבים מישהו בוא נענה על זה כבר מעכשיואם אתה רוצה לדעת בוודאות אם אתה אוהב מישהו אין אפשרות כזאת, עכשיו בא נסביר למהכי בא נסביר מה זאת אהבה. מה זאת אהבה מה זה בעינייך אהבה?

ש: הזדהותרגשית.

אליעד: זהביטוי של אהבה אבל מה זאת אהבה? כאשר אתה אוהב אתה מזדהה רגשית, את מה אתה אוהב עםמה אתה מזדהה רגשית? עם מה שאתה אוהב, אבל את מה אתה אוהב?

ש: מה שעושהלי טוב.

אליעד: מהעושה לך טוב? מה שאתה אוהב אותו, למה זה עושה לך טוב? כי אתה אוהב את זה, למה אתהאוהב את זה? כי זה עושה לך טוב. מה שעושה לך טוב אתה אוהב נכון ואת מה אתה אוהב אתמה שעושה לך טוב אז מה קדם למה שאהבת אותו או שהוא עשה לך טוב, אתה יכול להגיד "אתהיודע למה אני רוצה את זה כי זה עושה לי טוב לכן אני אוהב את זה" למה זה עושה לך טוב"כי אני אוהב את זה" למה אתה אוהב את זה "כי זה עושה לי טוב" אז רגע מי התחיל זהעשה לך טוב או שאהבת את זה מה קדם למה.

בפשיטות האהבהזה שהרצון שלך תואם את מה שקורה זה כל הסיפור כולו, זה תואם אתה רוצה אוהב לא קורהלא רוצה לא אוהב זה כל הסיפור. אם אתה רוצה לדעת אם אתה אוהב מישהו משהו תבדוק כמההוא עושה לך טוב אם הוא עושה לך טוב קוראים לזה שאתה אוהב אותו.

ש: אבל יכוללהיות שכמה אנשים אוהבים אותם.

אליעד: נכוןאז אתה אוהב כמה אנשים.

ש: איך יכוללהיות?

אליעד: למה לאאהבה בלעדית? תראה בסופו של דבר אתה חי עם האישה לצורך העניין שאתה חושב שיהיה לךהכי טוב איתה לא שהיא עושה לך רק טוב שבאופן יחסי שאתה עושה את כל השיקולים וכלהפרמטרים וכל האלמנטים וכל הסיפורים "אוקי פה זה היותר טוב מכל שאר האלטרנטיבות" אםהיית חושב שיש אלטרנטיבה יותר טובה היית הולך על האלטרנטיבה.

מה זה אומר?שיש הרבה ישויות שכל ישות יש יתרון וחיסרון כל ישות יש לה איזה יתרון וחיסרון איןישות שיש לה רק יתרונות או רק חסרונות, בסופו של דבר ביחס לרגע נתון התודעה שלךחושבת שבישות מסוימת יש יותר יתרונות או יותר חסרונות ואז אתה הולך למקום שבו נראהלך שיש הכי הרבה יתרונות אבל בו זמנית אתה גם חושב שיש בדבר חסרונות ובו זמנית אתהגם רואה יתרונות בדברים אחרים.

זאת האמת איןישות שאתה יכול רק לאהוב אותה ואין ישות שאתה יכול לאהוב רק אותה או רק לאהוב אותהאין דבר כזה ואין גם ישות שאתה יכול רק לשנוא אותה אתה לא יכול רק לשנוא מישהו אתהתמיד גם אוהב בו משהו. אתה הבנת?

ש: כן אבל אםבמחשבות אתה גם נמשך, אתה חושב על איזה מישהו או משהו אז זה סימן שאתה כן אוהבאותו?

אליעד: אםכאשר אתה חושב על הדבר זה גורם לך להרגיש טוב זה סימן שאתה אוהב אותו.

ש: בצורהמסוימת.

אליעד: אםכאשר המחשבה על דבר גורמת לך להרגיש טוב זה סימן שאתה אוהב אותו אם כשאתה חושב עלמשהו זה גורם לך להרגיש רע אז זה סימן שאתה לא אוהב אותו ואם כשאתה חושב על משהו זהגורם לך להרגיש גם טוב וגם רע זה אומר שאתה גם אוהב אותו וגם לא אוהב אותו.

ש: יש עוצמותלאהבה?

אליעד: כן לפיהרצון.

ש: אז זה לפיהרצון.

אליעד: עכשיואני רק יכול להגיד שלפעמים גם המערכות יחסים באהבה בדבר מסוים זה משפיע על אהבהבתחום אחר, זאת אומרת אם נגיד יש לך הרבה אויבים אז מהיבט מסוים זה מגדיל את הסיכוילכך שהזוגיות שלך תהיה יותר טובה או פחות טובה, למה ככל שיש לך יותר אויבים ככה אתהנקשר יותר רגשית למי שיאהב אותך אבל מצד שני יכול להיות הפוך בגלל שיש לך כל כךהרבה אויבים אתה כבר לא יכול לתת אמון כשאוהבים אותך או אתה כבר לא מצליח לחוות אתהאהבה.

ש: עכשיותבחר.

אליעד: לא כיזה למחויב לכן יש פה את שני האלמנטים כי בעיקרון זה משפיע, לפעמים נגיד היה לך יוםמאוד רע בעבודה אז אתה אומר "איזה מזל שהגעתי הביתה" ולפעמים היה לך כל כך רעבעבודה שאתה גם רע לך כשהגעת הביתה כאילו את הרע אתה לוקח, לפעמים כאילו הרעולפעמים השנאה כלפי ישויות מסוימות מחדדת את האהבה כלפי ישות אחרת "אותם אני שונאאת זה אני אוהב" ולפעמים אתה כל כך שונא שם שאתה כבר גם לא אוהב פה.

לפעמים זה גםיכול להיות הפוך בגלל שיש לך כל כך הרבה חברים לכן אתה פחות אוהב בזוגיות אתה כאילוכבר מפיק המון אהבה, אני סתם לקחתי זוגיות אתה לפעמים מפיק המון אהבה מדבר מסוים אזאתה כבר פחות נהנה ממערכות יחסים אחרות.

ש: מה בא קודםהרצון או החוסר של הרצון?

אליעד: אתההבנת? זה משחק שלם של התודעה לפעמים יכול להיות.

ש: אבל לפעמיםהמחשבה כמובן אם אתה חושב על זה וזה עושה...

המאמר מאת מאמן אימון אישי/ עסקי / ייעוץ / אליעד כהן - www.EIP.co.il | קואצינג מומלץ,אימון אישי מומלץ, תמיכה נפשית, ייעוץ נפשי

הכנס לאתרותהנה מעוד יועץ טיפולי, קואצ'ר,שכנוע, יחסים, הסוד, מכירות, מאמרים, יעוץ אישי, זוגיות, שכנוע ועוד...


 
אודות המחבר

מאת אליעד כהן - מאמן אימון אישי + יעוץ אישי - לכל תחומי החיים ועוד

מחבר הספרים! אהבה בחיים / חיים בלי פחד / חיים טובים / להיות אלוהים / להצליח בכח המחשבה ועוד

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אימון אישי חרדה פחד דיכאון קבלת החלטות זוגיות ויחסים ביטחון והערכה עצמית אהבה אושר להתמודד עם בעיות הצלחה מוטיבציה כסף והצלחה לחנך חינוך ילדים לשכנע מכירות שכנוע משמעות החיים בחירה חופשית חשיבה חיובית לחשוב חיובי ידע רוחניות מודעות הארה אלוהים להיות אלוהים בריאת העולם ברסלב רבי נחמן מברסלב פורום ברסלב אימון טיפול ייעוץ אישי

תכנסו ותהנו ...

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49203.aspx