טיפול בפחדים, הצפה רגשית, חשיפה לפחד, להציף את הפחד, טיפול במחשבה טורדנית, תרפיית חשיפה ממושכת, טיפול בחשיפה ממושכת, טיפול בפוביות, טיפול בחרדות, איך
נכתב על ידי: אימון אישי / אליעד כהן - EIP.co.il
תאריך: 15/07/16

טיפול בפחדים,הצפה רגשית, חשיפה לפחד, להציף את הפחד, טיפול במחשבה טורדנית, תרפיית חשיפהממושכת, טיפול בחשיפה ממושכת, טיפול בפוביות, טיפול בחרדות, איך להתמודד עםפחדים?

הוא שואל כזאתשאלה אנחנו עכשיו בפרוטוקול, הוא שואל כזאת שאלה הוא אומר יש משהו מחשבה טורדניתשמציקה לו יש "פחד" שהוא מפחד ממשהו הוא אומר האם צריך להציף את הפחד לפני ולהתמודדאיתו או לחכות שהפחד יגיע ואז להתמודד איתו. עכשיו הבנו, נגיד לדוגמא הוא מפחדממשהו נחשים נגיד הוא אומר "אולי אני אחשוף את עצמי לנחשים עד שאני אצליח", תראה אםזה נגיד הוא מפחד להישרף באש לא נגיד לו תשרוף את עצמך באש למרות שאולי מי יודעאולי כן אבל.

ש: יותרמדי.

אליעד: עשיתידברים יותר גרועים, עכשיו בכל מקרה בא נגיד לדוגמא שהוא מפחד להסתכל על נחשים פוביהעכשיו אז אולי הפתרון והוא צריך כל יום בדרך לעבודה לראות נחש הוא אומר "אולי אניצריך בבוקר גם כשאין נחשים לפני העבודה כבר להתחיל לראות את הנחשים כדי להתמודד עםהפחד" אז אני אתן לך את התשובה, התשובה היא כזאת תלוי מה אתה מחפש ואם אתה מחפשפתרון יחסי או פתרון מוחלט.

אם אתה רוצהפתרון מוחלט ואתה אומר לעצמך "אני בכל מקרה הולך להיפטר מהתלות הזאת בדבר במובן שגםאם היא לא תהיה שם אני לא רוצה שזה אפילו יכול לחזור על עצמו פעם אחרת עם מישהיאחרת" אתה אומר "אני הולך עד הסוף לחסל את זה" אז אין טעם לחכות שב מעכשיו תלחם בזהעד שתסיים עם זה, אבל אם אתה אומר "לא אני עוד צריך פתרון יחסי שזה פחות יציק ליאבל לא אכפת לי שזה יקרה פעם נוספת עוד פעם, אני לא מצפה ל - 100% אין לי בעיה שזהגם יציק לי רק קצת פחות" אז למה לך לזמן את המחשבה הזאת מראש תחכה שהיא תבוא ואזתלחם בה, מה מראש תחפש צרות.

אתה מבין אתההכוונה אם אתה אומר "אני לשנות שינוי פנימי של "100% אז למה לך לחכות תתחיל מעכשיואבל אם אתה אומר "תראה לא חייב 100% 99% גם טוב" אז תחכה למה לך להקדים אתהמאוחר.

ש: לא הבנתימה הקשר בין 99% ל - 100% אם זה 100% זה עוצר אותך?

אליעד: כן אםאתה אומר "אני ברמה העקרונית מציב לעצמי מטרה שאני הולך לפצח את העניין הזה עד כדיכך שאני אהיה איתו שלם ב - 100% שלא משנה מה יקרה אני מפצח את הנושא הזה ל - 100%שאני מתנתק מתלות מוחלטת בדבר" קיצוץ זה חרדת נטישה, אוקי תלות ב - 100% מתנתק אזלמה לך לחכות כשתבוא המחשבה "שאולי יעזבו אותי" תתחיל מעכשיו בבוקר שב בבוקר "אניחושב שיעזבו אותי ואז מה אני ארגיש?" ומעכשיו תתחיל לתרגל את זה.

ש: דמיין אתההרגשה דמיין את זה.

אליעד: הכל אתההרגשה את התחושה הכל, אבל אם אתה אומר "לא קריטי אז זה ככה וככה" אז אתה לא צריךלהביא לך את הרע מלכתחילה. אתה מבין את הכוונה?

ש: כן רק אניחושב איפה אני.

אליעד: יפהועכשיו הגענו לספק עוד פעם. מה הבנת?

ש: הבנתי שאםאני ארצה כאילו לגמור את זה לגמרי עם הפחד הזה.

אליעד: 100%אבל לא 100%.

ש: אז אניצריך להעלות את זה.

אליעד: עכשיובדיוק אתה לא מחכה לו שהוא יבוא אתה אומר לו "בוא אני צריך לחסל אותך".

ש: ואם לא אזעדיף שרק כשהוא יגיע.

אליעד: נכוןאם לדוגמא יש מישהו באנלוגיה נגיד שיש מישהו שאתה אומר "אני לא ישן בלילה אם הואחי" אז אתה לא מחכה שהוא יבוא לחסל אותך ואז אתה תגיד "טוב רגע הוא בא לחסל אותיבוא נירה בוא", אתה אומר "לא אני עוזב את כל העיסוקים שלי שלב ראשון צריך לחסלאותו" אתה עושה הפסקות אוכל אתה עכשיו בדרך לחסל אותו, מה אתה עושה מחסל אותו עדשאתה לא מוריד לו את הראש שורף באש אתה אומר "אני לא נח אני לא מחכה שהוא יבוא אליאני בא אליו לפני שהוא יבוא אלי" נכון ככה זה בקרב.

נכון יפה, אבלאם אתה אומר לדוגמא אם נגיד כמו נגיד עם האיראנים יש "אם הוא ירה עלי אני אעשה" ויש"לא אני מלכתחילה רוצה לשלול את האופציה בכלל מלכתחילה שלא יהיה לו בכלל אתהאופציה" אתה מבין. עכשיו נגיד בקרב יש לפעמים כשאתה אומר "האויב הזה אני לא יכוללישון בלילה כשהוא חי כשהוא מסתובב על הכדור, אני צריך לחסל אותו את ילדיו אתצאצאיו ואת נכדיו את כל זורעו כדי שאף אחד לא ינקום" וכו'.

זאת אופציהאחת, כן שגם לא יהיה אופציה שאולי הילד שלו ירצה לנקום "אני צריך לחסל את כולם גםאת התינוק" כי תמיד מרחמים על התינוק ואז התינוק גדל והוא בא לנקום הוא אומר לך"אתה הרגת you killed my father" למה כלום, גם את התינוק גם את הצאצאים גם את הכל100% שורף עקבות ראיות הכל.

עכשיו אופציהנוספת "תראה אני לא כל כך שונא...

המאמר מאת מאמן אימון אישי/ עסקי / ייעוץ / אליעד כהן - www.EIP.co.il | אימון אישילחיים, טיפול רגשי, מאמן אישי ועסקי, תמיכה נפשית

הכנס לאתרותהנה מעוד מאמן אישי לחיים, מטפל התנהגותי קוגניטיבי,התנהגות כפייתית, טרדות, או סי די, טיפול בפחדים, התמודדות, ocd הפרעה טורדנית,טיפול בחרדות, להתמודד עם פחדים ועוד ...


 
אודות המחבר

מאת אליעד כהן - מאמן אימון אישי + יעוץ אישי - לכל תחומי החיים ועוד

מחבר הספרים! אהבה בחיים / חיים בלי פחד / חיים טובים / להיות אלוהים / להצליח בכח המחשבה ועוד

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אימון אישי חרדה פחד דיכאון קבלת החלטות זוגיות ויחסים ביטחון והערכה עצמית אהבה אושר להתמודד עם בעיות הצלחה מוטיבציה כסף והצלחה לחנך חינוך ילדים לשכנע מכירות שכנוע משמעות החיים בחירה חופשית חשיבה חיובית לחשוב חיובי ידע רוחניות מודעות הארה אלוהים להיות אלוהים בריאת העולם ברסלב רבי נחמן מברסלב פורום ברסלב אימון טיפול ייעוץ אישי

תכנסו ותהנו ...

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49204.aspx