מה הכי חשוב להבין? מה הכי חשוב לדעת? הנוסחא של האושר, מודעות עצמית, להבין את חוקי המשחק, משמעות החיים, חיים אחרי המוות, הדרך אל האושר, המרדף אחרי האוש
נכתב על ידי: אימון אישי / אליעד כהן - EIP.co.il
תאריך: 15/07/16

מה הכי חשובלהבין? מה הכי חשוב לדעת? הנוסחא של האושר, מודעות עצמית, להבין את חוקי המשחק,משמעות החיים, חיים אחרי המוות, הדרך אל האושר, המרדף אחרי האושר

אתה שואלאיזה?

ש: איזהחשיבות יש בלהבין את זה כאילו מה המשמעות הכי גדולה שיש בלהבין את זה.

אליעד: תראהקודם כל אתה שואל מה המשמעות הכי גדולה שיש בלהבין את הנושאים האלה "יש אין" וכו'עכשיו כשאתה שואל את השאלה הזאת מה המשמעות הכי גדולה אולי תבין, סתם אני אתן לךאולי אם תבין את הנושא הזה של ה - "יש ואין" אולי פעם אחת תבין מה המשמעות בכלל מההמשמעות של משמעות מי אמר בכלל שיש משמעות מה זה משנה, מה זה בכלל משמעות כאילו מההמשמעות של הדברים.

עכשיו תראהאוקי אבל בוא אני אתן לך תשובה אחרת מבחינתי, תראה כל הסיבה שיש לבן אדם חסרונותבחיים והיא בגלל ש...?

ש: כן זה אנימבין, שהבן אדם מבדיל בין.

אליעד: לא היאבגלל שהוא לא מבין.

ש: שיש לוחסרונות.

אליעד: לא היאבגלל שהוא לא מבין את המנגנון שמבדיל בין ה - "יש לאין". עוד פעם תקשיב יש חייםהחיים האלה הם דינמיקה של הבדלה בין דבר לדבר "אני רוצה לא רוצה, יש לי אין לי, טובלי לא טוב לי" וכו' עכשיו אני טוען מה שאני אומר שאתה באמצע משחק וזה לא סתם משחקזה משחק שאתה לפעמים זוכה בלוטו ולפעמים אתה גם מפסיד הכל ונכנס לחובות, עכשיו ואניאומר שהדבר הכי טוב שבן אדם יכול לעשות עבור עצמו זה להבין את חוקי המשחק.

מה זה אומרלהבין את חוקי המשחק זה אומר להבין "למה כשאני רוצה ככה או ככה למה אני רוצה ככה אוככה" להבין את זה, תראה כל החיים פה אתה רץ אחרי הרצון שלך את זה אתה מבין?

ש: כן.

אליעד: יפהעכשיו אם תבין למה "אני רץ אחרי הרצון שלי מאיפה הוא בא בכלל הרצון הזה מי שלחאותו" אני אומר לך שזה ישנה לך באופן דרמתי את כל משמעות החיים שלך את כלהסיפור.

ש: אוקי.

אליעד: כאילואתה אומר מה המשמעות של זה אני אומר לך שזה כאילו תבין את חוקי המשחק אתה בתוך משחקתבין את החוקים, תראה זה לא נראה לך הגיוני שיש 7 מיליארד אנשים שחיים חיים שלמיםופועלים בלי להבין אף אחד לא יודע למה בן אדם אומר "אני רוצה להיות מאושר" ואף אחדלא יודע למה הוא רוצה להיות מאושר, עכשיו אם נגיד למישהו "למה אתה רוצה להיותמאושר? כי אני סובל, אבל למה אתה סובל כי אתה רוצה להיות מאושר אבל אתה מאושר אזאתה".

ש: כן אוקיואם נגיד אני לא אבין את זה?

אליעד: אזתישאר במצב הקיים.

ש: ואחר כך מהיהיה?

אליעד: אחרישתישאר במצב הקיים?

ש: לא אחרישנגיד אני אמות מה יקרה עם זה.

אליעד: מהיקרה אם לא תבין אחרי שתמות?

ש: כן.

אליעד: זאתנגזרת של השאלה של מה יקרה אחרי שתמות, אתה אומר "אם אני אמות בלי להבין מה יקרה"נכון, אני אומר קודם כל זה תלוי במה יקרה אחרי שתמות באופן כללי אבל אני אומר שתנסהלהבין את זה לא בשביל מה יקרה אחרי שתמות תנסה להבין את זה בשביל זה שאתה חי. עכשיואני רוצה לתת לך עוד זווית חשיבה.

ש: האם יש לזהמשמעות מעבר לחיים?

אליעד: אםתבין את זה, זה יפתור לך גם את השאלה הזאת כי אתה לא יודע מה יש מעבר לחיים אז מה,נגיד שאני אגיד לך שכן מי אמר אתה יכול לדעת שיש אני אגיד לך שלא אולי יש ואתה לאיודע שיש זה יפתור לך גם את הפרדוקס הזה אבל אני רוצה להגיד לך עוד דבר ותתרכז טובבן אדם בחיים האלה בכל מקרה מתאמץ להשיג משהו כאילו אם לא תרדוף אחרי זה אז אתהתרדוף אחרי משהו אחר זה לא שאתה אומר "עזוב אותי אין לי כוח לרדוף אחרי זה אני רוצהלחיות את החיים הרגילים" הרי אי אפשר באמת לחיות את החיים הרגילים.

הרי בכל מקרהאתה רודף אחרי משהו אתה רודף אחרי כבוד אחרי פרסום אחרי בחורות, אחרי...

המאמר מאת מאמן אימון אישי/ עסקי / ייעוץ / אליעד כהן - www.EIP.co.il | מומלץ, קואצ'רמומלץ, גישור, יועץ פילוסופי

הכנס לאתרותהנה מעוד אימון אישי מומלץ, מגשר,אחרי אושר, אליעד כהן, יעוץ, אחרי החיים, אחרי החיים, אחרי האושר, אימון, לדעת ועוד ...


 
אודות המחבר

מאת אליעד כהן - מאמן אימון אישי + יעוץ אישי - לכל תחומי החיים ועוד

מחבר הספרים! אהבה בחיים / חיים בלי פחד / חיים טובים / להיות אלוהים / להצליח בכח המחשבה ועוד

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אימון אישי חרדה פחד דיכאון קבלת החלטות זוגיות ויחסים ביטחון והערכה עצמית אהבה אושר להתמודד עם בעיות הצלחה מוטיבציה כסף והצלחה לחנך חינוך ילדים לשכנע מכירות שכנוע משמעות החיים בחירה חופשית חשיבה חיובית לחשוב חיובי ידע רוחניות מודעות הארה אלוהים להיות אלוהים בריאת העולם ברסלב רבי נחמן מברסלב פורום ברסלב אימון טיפול ייעוץ אישי

תכנסו ותהנו ...

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49205.aspx