זמרת שירי ארץ ישראל
נכתב על ידי: רויטל טל
תאריך: 03/11/16

שירים יפים בתכנית שירה בציבור

שירי ארץ ישראל היפה

דוגמא לשיר יפה ונוסטלגי בתכנית שלי היא השיר "גן השיקמים" - את השיר "גן השקמים" אני שרה באופן כמעט קבוע בהופעות שירה בציבור אותם אני עורכת, ויכולה לראות את הרגשת הנוסטלגיה על פניהם של האנשים אשר יושבים מולי ושרים.

השיר עוסק בראשית ימיה של העיר תל אביב.

תל אביב אשר נוסדה בשנת 1909, הייתה בימי ראשיתה יישוב קטן ובו בתים בודדים, על העיר תל אביב נכתבו לא מעט שירים, : "תל אביב הקטנה", "זוהי יפו", "בכל זאת יש בה משהו", "טנגו תל אביב", "מי יבנה בית בתל אביב", "עיר לבנה", בסנדלים על גשר הירקון", ועוד..

עפ"י מילותיו של השיר גן השקמים :"היה היו כאן פעם שקמים, חולות מסביב וגם נוף", אנו יכולים להרגיש את הגעגועים לתקופה בה הייתה תל אביב רק יישוב קטן ובה מספר בתים בודדים, הפסטורליות ששלטה במקום הפכה למקום שוקק, ובמקום השקמים נבנו גורדי שחקים.

זהו רק אחד מתוך עשרות שירי ארץ ישראל היפה אותם אני שרה במופע שירה בציבור, שירים אלו נחשבים נכס צאן ברזל, והם בעצם השירים של דור ההתיישבות בארץ, אנשי מלח הארץ.

סרנדה לך - עוד שיר אותו אני שרה באופן קבוע בערבי שירה בציבור, הוא השיר "סרנדה לך", חייבת לומר שאת השיר הזה אני אוהבת מאוד! ורואה שגם הקהל מולי נהנה ממנו.

שיר יפה נוסף בתכנית שלי הוא השיר : "העיר באפור" אותו כתבה נעמי שמר  בתקופה בה הייתה בפריז, נעמי שמר בכתיבתה הושפעה מהמוסיקה המקומית הצרפתית ובעצם מתארת בשיר את הסתיו הפריזאי

הורה

שירי הורה מכניסים את הקהל לקצב של ריקודים, שירים כמו "עוד לא אהבתי די", "סימונה מדימונה" "יא משלטי"  "קטיושקה", "ההססטוריה חוזרת", "אהבת פועלי בנין" ועוד, מרימים את הקהל על הרגליים למעגלים מעגלים של ריקוד. בכל ערבי שירה בציבור אני משלבת שירי הורה מוכרים ואהובים

רוק ישראלי

כאשר מדובר על אירוע בו ישנו קהל צעיר יותר אני משלבת שירי רוק ישראלי של זמרים מוכרים כמו צביקה פיק, ריקי גל, להקת תיסלם, משינה, כוורת ועוד.

גם שירים אלה תורמים רבות למצב רוח ומכניסים את האירוע לקצב ולשימחה רבה.

טנגו

בתכנית שירה בציבור שלי אני משלבת כמה שירי טנגו יפים ומוכרים אותם רוקדים בהנאה מושלמת זוגות זוגות. "טנגו כפר סבא", "אל נא תאמר לי שלום", "רינה" ועוד.

ערבי שירה בציבור אותם אני עורכת, משלבים שירים ישנים וגם שירים חדשים יותר, כולם מוכרים ואהובים, כולם משמחים וגורמים לשיתוף פעולה מלא של האורחים באירוע.

שפת כל השירים בתכנית היאע כמובן עברית, אך מה שעושה את הערב למוצלח הויא העובדה שאני משלבת את כל הסגנונות, כל המקצבים ויודעת לקרוא את הקהל "בזמן אמת"  .

.


 
אודות המחבר

רויטל - זמרת, תקליטנית, ומנחה ערבי שירה בציבור, עם ניסיון וותק של למעלה מ- 20 שנה בשירה ובהפעלת קהל.שירה בציבור בהווי ישראלי עם מיטב השירים שכולנו אוהבים לאירועים פרטיים, אירועי חברה, ימי הולדת, ימי נישואין, מסיבות וערבי שירה וכיף.

http://www.revital-tal.com/ - 050-5382143

רויטל טל - זמרת לאירועים -שירה בציבור בימי הולדת..

http://www.djomri.022.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50038.aspx