יועץ בטיחות בעבודה
נכתב על ידי: totach kidum
תאריך: 22/11/16

בעסקים המעסיקים עובדים חשוב מאוד לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות בעבודה, זאת על מנת להימנע מתאונות ומפגעים העשויים לגרור את העסק לנזקים משמעותיים. מנהלים בעסקים פועלים בדרך כלל ב-2 גישות אפשריות בנוגע לבטיחות העבודה ובטיחות העובדים בעסק: הגישה הראקטיבית והפגישה הפרואקטיבית. אלה המגיבים לאחר התאונה ואל הפועלים למנוע את התאונה בהתאמה.

 

בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה, חברה המעסיקה מעל 50 עובדים נדרשת לשכור את שירותיו של ממונה בטיחות, שיכול להיות עובד המקום או קבלן חיצוני. לממונה הבטיחות והגיהות במקום העבודה ישנם 19 תפקידים המוגדרים על פי החוק, אלו הם חלק מהם:

 

איתור מפגעי בטיחות וגהות במפעל

לוודא קיום תקני בטיחות נאותים

עריכה בכתב של ממצאים ומסקנות לבירור סיבותיהן של תאונות עבודה במקום. להכין תכנית צעדים כיצד ניתן יועץ בטיחות בעבודה - אשרלהפיק לקחים ולהימנע ממפגעים נוספים.

הכנת הוראות בטיחות וגהות ועדכונן במקום

סימון חומרים, ציוד וחומרי עבודה מסוכנים

התקנת שילוט לשימוש בטיחותי בציוד ושימוש בכלי העבודה

לוודא קיום שגרת בדיקות רפואיות לעובדים

ביקורת וביצוע מעקב תקין של התקני הבטיחות והגהות במקום

ועוד…

אשר אביזמר, קצין צבאי במשך 24 שנים, ליווה ב7 השנים האחרונות כ-50 מפעלים וחברות גדולות בתחומים שונים: מזון, לוגיסטיקה, קווי יצור, בתי אבות, אווירונאוטיקה, ביולוגיה וכימיה ועוד. אשר הקים את חברת "בטיחות לעד" אשר שמה לעצמה מטרה לבצע עבודה מקצועית המושתת על ערכים עליהם גדל וחונך אשר: מקצועיות, אמינות, שת"פ, יסודיות, ארגון ואכפתיות. כל זאת ועוד בשירות בעבודת שירות מוקפדת, תוך בקרה ומעקב שנתי, שיתוף העובדים ורתימתם להגדלת שיפור ושימור תנאי הבטיחות במקום עבודתם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50146.aspx