פועלים לקראת פנסיה בטוחה
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 02/12/16

הישראלי הממוצע די אוהב להתלונן. להתלונן על כך שהמדינה עושקת את האזרחים שלה ושהאזרח הקטן תמיד סובל מנחת זרועה של המדינה, חברות הענק וביורוקרטיה שאינה נגמרת לגבי כל הליך פשוט ביסודו של עניין.

אולם, יחד עם כל התלונות הללו חשוב גם לפעול ולא לוותר על כל מה שחשוב לנו, בייחוד כאשר נאמר לנו בצורה הכי ברורה שאפשר כי ישנם כספים רבים שנמצאים במגמה של הפסד כאשר הם במצב של חשבונות חיסכון פנסיוני לא פעילים. ביצוע של חיפוש כספים על שמי במערכת של משרד האוצר הוא אומנם לא צעד משמעותי שיביא לפתרון העניין, אבל זה בהחלט צעד לקראת הבנה מעמיקה יותר במה שקיים לרשות כל אדם בתור חיסכון ויתר ביטוחים שנמצאים אצל חברות הביטוח שפשוט נהנות על חשבוננו.


לא מתעצלים, בודקים

אז בדקתם כבר אלו סוגים של ביטוחים קיימים על השם שלכם דרך המערכת של משרד האוצר? נהדר. הצעד ההכרחי הבא הוא לבדוק את התוכן של הפוליסות הללו מכל הבחינות. מה זה אומר? כי איתור כספים על שמי לא כולל רק יידוע לגבי סכומי הכסף שקיימים, אלא גם בדיקה לגבי האפיק שבו הכסף נחסך וסוג העמלות שאותן משלמים מידי שנה, גם כאשר אין כל פעולה בחיסכון שכזה.

מכעיס? בהחלט כן, אבל לפני שמתרעמים וממשיכים להתלונן, חייבים למשוך ולאחד את הכספים אל מקור אחד שבו גם מורידים את העול של העמלות אשר בחישוב מהיר מורידות אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים מהחיסכון של כל אדם לקראת הפנסיה שלו. לא בטוחים מה עושים או סתם מרגישים עצלים? תפעלו. אם בצורה עצמאית או עם עזרה מקצועית של חברה רלבנטית, רק אל תנטשו את כספי הפנסיה במצב שכזה ותבואו בתלונות בשלב מאוחר הרבה מידי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50219.aspx