הכסף שלכם מחכה לכם
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 16/01/17

יש לכם כסף לפנסיה? כמה? האם אתם יודעים בדיוק כמה פוליסות קימות לקראת הזמן של הפנסיה ומה עמלת הניהול שיורדת שם? לא יודעים? אל תרגישו מוזר מכיוון שרוב הסיכויים כי רוב בעלי הפוליסות לפנסיה אינם מודעים למצה שקורה עם הכספים החשובים האלה. האם זה מצדיק את חוסר הבקרה על כל אלה? ממש לא.

זו החובה של כל אחד ואחד מאיתנו לבצע מעקב קבוע אחר הכספים על מנת לוודא כי אלה מתנהלים בצורה הכי יעילה, וכי אין כל מיני כספים אבודים שנעלמו להם ברבות השנים הארוכות שבמהלכן דברם קורים.

הכספים של הפנסיה הם אלה אשר עבורם עבדנו בצורה רבה במהלך של עשרות שנות עבודה, וחייבים לבדוק עוד היום מה קורה בכל אחת מאלה ולשמור על מסמכים ממקום העבודה כדי לוודא את הסכומים שמופרשים ואת מספרי הפוליסות הללו.


מה קורה בינתיים

· חוק ההתיישנות - בזמן הזה שבו אתם כלל לא מודעים לעובדה כי קיים סכום כסף אשר רשום על שם ההורה שלכם שכבר נפטר, חברות הביטוח נהנות מן העובדה כי לאחר של כמה שנים ללא דרישה של הכסף על ידי היורשים החוקיים הם יכולים לקבל את הכסף הזה לזכותם בסיוע האדיב של חוק ההתיישנות. מה הבעייתיות? היא רבה בשל העובדה שליורשים אין כלל מושג לגבי פוליסה שאמורה להגיע אל הידיים שלהם, וכך הכספים הללו נעשים במקרים רבים כספים אבודים.

· עמלות בפוליסה ללא תנועה - אולי לא שמתם לב לכך, ואולי אתם לגמרי מודעים לעובדה כי יש לכם ריבוי של פוליסות שנועדו לזמן הפנסיה וזה כתוצאה ממעבר ממקום עבודה אחד לאחר מבלי לאחד את כולן לאחת יעילה. בזמן הזה העמלות עדיין ממשיכות לרדת ויכול מאוד להיות כי אפילו יש הפסד נוסף בשל היות המסלול לא רווחי כלל וכלל.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50608.aspx