גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
נכתב על ידי: dadon
תאריך: 17/01/17

ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים? כמו על הרבה דברים בחיים, קשה לענות על שאלה זו ב"כן" או "לא" פשוט, שהרי על טעם ועל ריח אין מה להתווכח.

בדיוק עניין זה של טעם וריח הוא המוביל בבחירה בין גריל הפחמים לגז, שהרי יש משהו מיוחד, משהו ממכר אפילו, בצלייה על גחלים לוחשות, על אשר שיוצאת מהפחם הנשרף, משהו שחסר, אולי, בגריל הגז בו השריפה חלקה ישירות מהצינור לבשר הנצלה.

לבשר זה אולי לא משנה אם הוא נצלה כך או כך, גז או פחם, אך לנו זה בהחלט משנה, ולכן ההתלבטות לגיטימית לגמרי.

מעשירים את הטעם עם גריל פחמים

גריל הפחמים מוסיף טעם מיוחד, טעם מעושן קלות לבשר שלכם, טעם שבשביל רבים הופך את הארוחה ל"על האש". מי שאוהב את התחושה כי העשן אופף את הבשר והופך אותו לטקסי יותר הרי שיבחר שוב ושוב בגריל הפחמים על-פני מנגל גז.

לא רק הטעם עשיר יותר, לרוב גריל הפחמים יהיה זול יותר מגריל הגז, בייחוד בדגמים מתקדמים, מה שאומר שאתם מוציאים פחות על מוצר איכותי, ונהנים משמירה על העושר הכלכלי שלכם, יותר כסף לקנות בשר איכותי ולהתחיל ליהנות מגריל מעולה.

על דגמים והתלבטויות

כמו שעל טעם ועל ריח אין מה להתווכח, כך גם בטעם אסתטי, והרי כיום, כשעולם העיצוב פתוח לחדשנות בכל תחום ותחום, הרי שגם עולם הברביקיו חשוף לשינויים, ומגוון הדגמים שתמצאו רחב ומאתגר לסינון ובחירה.

גריל פחמים עגול ומוגבה או קלאסי מלבני ונמוך? אולי עגלה עם גלגלים ומקום לכל הציוד, ערכה שלמה למנגל מושלם? אולי בכלל עדיף להעמיד בחצר גריל ארגנטינאי קלאסי לאסאדו, מבנה שלם עם כונס וארובה?

אם אתם חובבי בשר אמיתיים, אתם לא לוקחים בקלות החלטות הרות גורל (וטעם) מסוג זה, וההתלבטות בין הדגמים צריכה להגיע להכרעה בעיקר על-סמך רמת השימוש שלכם בגריל. אם אתם משתמשים לא מעט ונהנים מבשר צלוי על בסיס שבועי, הרי שמומלץ ללכת על הדגם הנוח והחדשני ביותר ולאפשר לעצמכם ליהנות מארוחה עשירה בטעמים על גריל פחמים מקצועי לגמרי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50626.aspx