הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 01/02/17

מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן. הקיץ החם והחורף הקר אינם מאפשרים לחיות ללא מזגן. כל אחד שיש לו מזגן יודע שעל מנת לנצל את התועלת המרבית של המזגן צריך לשמור על מסנן המזגן כשהוא נקי. כמה פעמים בשנה צריך לעשות ניקוי מזגנים. מדחס של מזגן מלוכלך מאבק ופיח אינו יעיל, מתפקד בצורה נמוכה וצריכת החשמל גבוהה.

ניקוי  מזגנים הוא מקצוע שצורך מיומנות ומקצועיות מאחר והוא כולל ניקוי כל מערכת המזגן בכלל זה ניקוי מעובש וחיידקים. לקוחות רבים מעידים על ריחות לא נעימים  והרגשה פיזית מעיקה המגיעים מכיוון המזגן. מי שעוסק בניקוי מזגנים צריך שתהיה לו ידיעה בסיסית במזגנים ובחלקים המרכיבים אותם ולכן חשוב לעבוד רק עם מי שמכיר את המודל שיש לכם בבית.

לא רוצים לנקות לבד – מה עושים?

ישנן חברות של ניקוי מזגנים שבנוסף למסנן והמדחס הן מנקות גם את כל מערכת הפילטרים עם חומרים המיועדים לכך. לא מספיק לנקות את המסנן  מאחר ורוב החיידקים והעובש מצטברים על המצנן מאחורי הפילטר ורק כלים מתאימים יכולים לנקות אותם. כאמור, ישנן חברות רבות בשוק העוסקות בניקוי מזגנים ולכן כדאי לפני התקשרות עם אחת מהן לבדוק ולוודא שהיא האחת המתאימה ביותר. עלות ניקוי מזגנים קבועה וניתן לקבל את המחירון באיגוד בו מאוגדים העוסקים במלאכת ניקוי מזגנים. אפשר למצוא את האנשים העוסקים בתחום ניקוי מזגנים בפרסומים באתרים השונים ובעיתונות באתרים אלו יש מכתבי תודה והוקרה של לקוחות מרוצים ופחות מרוצים.

בנוסף, יצרני המזגנים מעסקים בין צוותי ההתקנות גם אנשי מקצוע בתחום ניקוי המזגנים וזאת כדי להעניק ללקוחותיהם שירות מקיף שכולל גם ניקוי מזגנים. כמו כל מכשירי חשמל אחרים שיש בבית ואנחנו מקפידים לנקותם ולטפל בהם באופן שוטף כך גם צריך לנהוג עם המזגנים. אחת לשנה רצוי להזמין ניקוי מזגנים מחברה המתמחה בתחום ושעובדיה הם בעלי מקצוע טובים ומיומנים. יש, כמו בכל מקצוע, אנשים לא ישרים שגובים מחירים מופרזים עבור עבודת ניקוי מזגנים ולכן כדאי לסכם את כל הפרטים בטרם התחלת העבודה. זוהי דרך למנוע ויכוחים ובעיות בהמשך הדרך.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50793.aspx