כמה עולה מחסן גינה?
נכתב על ידי: Shira
תאריך: 26/02/17

מחסן גינה יכול לשמש לטובת שורה ארוכה של צרכים. מלבד אחסון ציוד אישי בגינה הפרטית, הוא נועד גם להרחיב את פתרונות האחסון עבור בעלי עסקים, משרדים וחנויות. את המחסן ניתן להציב בכל סוגי הגינות ולצורך הגנה מפני נזקי מזג האוויר. הוא מונע חדירת לחות ומגן מפני גשם ורטיבות. בחלק מהמקרים משתמשים במחסן גם כפתרון הצללה לטווח הקצר והארוך.

עם, זאת יש הרבה סוגים של מחסנים ולא קל לבחור מתוכם. הטיפ העיקרי הוא להגיע לאולמות התצוגה ולבדוק מקרוב את המפרט הטכני. באותה הזדמנות אפשר גם להתרשם מהמידות של המחסן ולהתאים אותו לצרכים האישיים של כל לקוח בנפרד.

פרמטרים המשפיעים על המחיר

אלו הגורמים העיקריים שקובעים כמה עולה מחסן גינה:

א. יצרן – כמו במוצרים אחרים, גם במחסני גינה יש משמעות גדולה למוניטין של היצרן. פערי מחירים בין יצרנים עשויים להגיע לאלפי שקלים. היצרן חשוב בעיקר עבור מי שמתכוון להשתמש במחסן לאורך זמן ולצרכים מקצועיים.

ב. נעילה – יש מחסנים עם ובלי אפשרות נעילה. אפשרות כזו מייקרת את מחיר המחסן. היא חשובה בעיקר למחסנים שעומדים להיות מוצבים בגינה פתוחה, אבל פחות קריטית במקומות סגורים שמוגנים בדרכים אחרות.

ג. מדפים ופתרונות אחסון – מספר המדפים שיש בתוך המחסן קובע את אופי האחסון שלו. ככל שיש יותר מדפים, כך צפוי המחיר של המחסן לעלות. מחסן קטן יגיע עם 2 מדפים בלבד, לעומת מחסנים עם 4-10 מדפים. יש גם מחסנים עם מדפים מודולאריים שניתנים לפירוק והרכבה לפי צרכי הלקוח.

ד. חלון – מפרט טכני של מחסן עם חלון הופך אותו לפתרון אחסון יקר יותר בהשוואה למחסן במידות דומות ללא חלון. כמו כן, יש להביא בחשבון את ההשפעה של חלון צד או חלון גג על המחיר. חלונות מייקרים את מחיר המחסן.

טווח מחירים

מחסן כתר פלסטיק ניתן לנעילה עם 2 מדפים וחלון גג יעלה 2,100-3,000 ש"ח, לעומת ארון שירות קטן שיעלה 290-400 ש"ח. מחסן קטן יותר יעלה 1,700-2,500 ש"ח ולזה יש להוסיף את עלות ההרכבה וההובלה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50965.aspx