כך לא תטעו כשתבצעו הזמנה מחו"ל
נכתב על ידי: עומרי מעברי
תאריך: 01/03/17

יצא לכם להזמין מוצר מחו"ל במחיר שנראה לכאורה סופר משתלם ואתם שמחים? אולי כדאי שתחשבו שוב...מבין מוכרים מאד איכותיים בפלטפורמות המובילות בחו"ל, יש גם מוכרים שיכולים למכור לכם סחורה במחירים נמוכים מאד שצריכה להעלות לכם כל מיני שאלות. למשל – בחורה קנתה ערכת איפור מלאה ב 10 שקלים. לכאורה זה מחיר משתלם מאד יחסית למה שיש לשאר המוכרים להציע וזה נראה כהזמנה מעולה. אך ערכת איפור איכותית שנעשית מחומרים איכותיים, העלות שלה לרוב עולה על 10 שקלים גם במדינות שהייצור שם זול מאד כמו סין. עכשיו תחשבו שמכרו לכם את הערכה ב 10 שקלים שזה לרוב כולל רווח יפה למוכר וקיבלתם ערכה שנעשתה מחומרים זולים מאד, ייתכן אפילו מסוכנים מאד ואתם אמורים למרוח את זה על הפנים וכתוצאה מכך זה מחלחל לכם לתוך העור, והנזקים לא ידועים אפילו.

אז איך אפשר לדעת שמה שאנחנו קונים הוא מוצר איכותי וטוב?

קודם כל נאמר שאין כאן 100%. זאת אומרת שאם תחליטו למשל להזמין משחק לילדים שלכם, אין כאן בדיקה של מכון התקנים ואתם לא יודעים אם החומר ממנו נעשה המשחק או נצבע הוא חומר איכותי ובטוח לילדים. אך אם המוכר הוא מוכר אמין שביצע כמות גדולה של מכירות, אפשר לצאת מנקודת הנחה שהמוצר אכן נבדק בסין ונמצא תקין מכיון שגם שם כמובן יש בקרת איכות של מוצרים ובמיוחד מוכרים כאלו, אמינים עם מספר מכירות גבוה, לא יקחו סיכון ויעבירו למוצר שלהם את הבדיקות הנדרשות.

דבר שני, נכון שרוב המוצרים מסין הם זולים משמעותית מהמחירים כאן אך אם המחיר זול בצורה חשודה מאד, כנראה שיש כאן קאץ' מסוים וחשוב לקרוא טוב טוב את תיאור המוצר כדי לדעת מה בדיוק אתם מקבלים.

אליאקספרס, איביי וכו' מאפשרות לכם לדעת עד כמה המוכר אמין ומספר המכירות של המוכר ואחוז פידבק חיובי / שלילי מופיעים בעמוד המוצר שלכם. אם אתם רואים למשל שיש למוכר 5 כוכבים של פידבק חיובי אך רשום בסוגריים שליד זה המספר 1 לדוגמה...זה אומר שרק אדם אחד נתן למוכר פידבק וזה כנראה הוא עצמו. אם רשום בסוגריים שם מספר גבוה, מדובר על לקוחות מרוצים . גם שם שימו לב שיש למוכר גם אידיקציה למספר המכירות שהוא עשה. אם תראו 10 מכירות ו 15 פידבקים..יש כאן משהו מוזר כמובן וההמלצה היא לעבור למוכר הבא. בכל מקרה, כמו בארץ, לא קל לדעת אם אתם מקבלים מוצר איכותי או לא ואנחנו צריכים לקוות שהמוכר שעומד מולנו או מוכר שממנו אנחנו עומדים לקנות הוא מוכר אמין ואז אנחנו פחות בבעיה.

קניה נעימה


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50993.aspx