קניית מיטות לבני נוער
נכתב על ידי: הגר
תאריך: 08/06/17

אם בעבר היה ברור שלבני נוער קונים מיטת יחיד, כיום טווח האפשרויות רחב. ניתן לבחור בין היתר בין מיטת נוער, מיטה וחצי, ספה נפתחת או מיטה זוגית. לכל אחת מן האופציות יתרונות וחסרונות, וחשוב להבין מהם בדיוק הצרכים והרצונות של המתבגר/ת ומהם האילוצים הקיימים (מידות חדר השינה, התקציב וכו').

זאת ועוד, בעוד שבעבר ההורים היו אלו שהחליטו איזו מיטה לקנות, כיום בני הנוער רוצים להיות מעורבים בבחירה, החל מסוג המיטה ועד לעיצוב שלה. אם כן, איזו מיטה כדאי לקנות? לא נתייחס כרגע לשיקולים אסתטיים של עיצוב, כי מדובר על טעם אישי, אך בהחלט אפשר להתייחס למידות המיטה ולאיכות שלה.

  • מיטת נוער (מיטת יחיד) - לאור האפשרויות הרבות כיום הבחירה במיטת יחיד תהיה לרוב משיקולים פרקטיים הנוגעים לתקציב ו/או למידות החדר. כאשר מדובר בחדר שינה קטן, מיטת נוער במידת מיטת יחיד תהיה אולי האפשרויות הריאלית היחידה.
  • מיטה וחצי - זוהי אפשרות ביניים, בין מיטת יחיד למיטה זוגית. עבור בני נוער שרוצים להתפנק במיטה רחבה יותר, מדובר בהחלט באפשרות מצוינת.
  • ספה נפתחת - ספה נפתחת תיתן למתבגר/ת את האפשרות ליהנות מכל העולמות. בשעות היום ניתן לשבת על הספה בנוחות וליהנות מחלל פנוי בחדר, ובלילה ליהנות משינה על מיטה רחבה במידת מיטה וחצי או מיטה זוגית.
  • מיטה זוגית - כיום רכישת מיטה זוגית למתבגר/ת אינה נדירה כבעבר. הורים רבים מבקשים לפנק את הילד/ה ומצידם, אלו האחרונים נהנים לישון במיטה רחבה ולהרגיש בוגרים.

רכישת מיטה איכותית

לאחר שהבנתם מה מידות המיטה שמתאימים לצרכים ולאילוצים, יש לוודא שתרכשו מיטה איכותית, חזקה ויציבה, אשר תאפשר למתבגר/ת ליהנות משינה בריאה. הדבר קריטי לגדילה תקינה בגילאים הללו, כמו גם לעירנות וריכוז במהלך היום. כיום כבר ברור שלאיכות השינה שלנו השפעה ישירה על הבריאות הפיזית והנפשית. וודאו שמדובר על מיטה העשויה מחומרי גלם איכותיים ועם רמת גימור גבוהה.

לא פחות חשוב מן המיטה, יש להשקיע ברכישת מזרן אורטופדי איכותי בו תתמוך כהלכה מיטה איכותית, כך שגוף המתבגר/ת יקבל את התמיכה הנכונה לאורך הלילה. בין אם מדובר על רכישת מזרן בנפרד או כחלק מן המיטה, כמו במקרה של ספת נוער, וודאו שמדובר על מזרן אורטופדי. כדאי להתייעץ עם נציגי המכירות כדי לוודא שתבחרו את המזרן המתאים ביותר בהתאם למידות המיטה, תנוחת השינה אליה מורגל/ת המתבגר/ת ונתונים נוספים שיכולים להשפיע כמו גובה, משקל, מצב בריאותי ועוד. עירוב בני הנוער בתהליך הרכישה חשוב כדי לוודא שייהנו ממיטה שקולעת לטעמם ולצרכים שלכם וממזרן נוח. חשוב לנסות את המזרן בחנות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article51701.aspx