המידע היעיל על מדרסים
נכתב על ידי: קידום ישיר
תאריך: 26/07/17

המידע היעיל על מדרסים

רבים אינם יודעים מה המטרה של מדרסים. מכיוון שהגוף שלנו נושא משקל מסוים שמופעל ברובו על כפות הרגליים המטרה היא לתמוך רקמות רכות שעשויות לקרוס על מנת לשפר את היציבה ולבלום זעזועים ולשפר את הנוחות. מדובר על הקלה והפחתה של כאבים ברגליים, בקרסוליים ואפילו בכאבי הברכיים, גב תחתון וכאבי צוואר וכתפיים. כפות הרגליים בסופו של דבר, הם היסודות והבסיס לגוף שלנו.

המדרס, עשוי להיות מיוצר בשיטות שונות ומחומרים שונים. מבנה המדרס מורכב מכמה שכבות והחומרים שעושים בהם שימוש לייצורם הינם חומרים שנועדו לבלום זעזועים וכן ריפוד ברמות שונות על פי הצורך. ישנן איכויות שונות בחומרי הגלם שמהם מיוצרים המדרסים והם אלה, שקובעים את אורך חייהם של המדרסים.

סוגי המדרסים הקיימים בשוק

ניתן למצוא סוגים שונים של מדרסים כאלה שהם בולמי זעזועים שעשויים מחומר תרמופלסטי מצופה PTT מה שמפזר את הלחצים באופן שווה על פני כל כף הרגל. המדרסים הנוספים, הם גרפיט קרבון פייבר שהם קלי משקל, הם דקים וחזקים ואינם נסדקים. מדרסים אלה, מתאימים יותר לנעליים אלגנטיות מדרס מסוג זה, מצופה בעור או חומר רך אחר. המדרסים הביו מכאניים, הינם כאלה שבסיסם קשיח או חצי קשיח והם עשויים מפלסטיק או אלומיניום וגם במדרסים מסוג זה, קיים ציפוי עליון של עור או חומר מסוג PTT.

המדרסים המולטי פונקציונאליים הם כאלה שמצטיינים בכמה תכונות כמו: שיפור מחזור הדם בכף הרגל, מניעת שלפוחיות ויבלות בכפות הרגליים, בלימת זעזועים ועוד.

מי זקוק  למדרסים?

יש אנשים עם כפות רגליים שטוחות ומדובר בעצם על פלטפוס מה שנדרש בעצם להרים ולתמוך בכף הרגל והמצב השני הבעייתי הנוסף הוא קשת גבוהה, כאשר ישנו עומס על העקבים וכריות כף הרגל. בגלל שהעומסים מתחלקים על שטח קטן יותר, קיימת אפשרות שלכל כף רגל יש סוג שונה של קשת ולכן במצבים אלה, יש להתאים אישית את סוגי המדרס.

אנשים שמפעילים עומס רב על כפות הרגליים, הם ספורטאים וחיילים. גם במצבים של סכרת או דלקת מפרקים, יש צורך במדרסים שיגנו ויעניקו מעטפת תמיכה בכדי למנוע פצעים וכיבים שונים באזור כפות הרגליים. על מנת להתאים בדיוק רב את המדרסים הנכונים שיסייעו רבות בכאבי ויציבה נכונה של הגוף, יש להגיע לאורתופד שיתאים את המדרסים על פי האבחנה שלו. את המידות וייצור המדרסים עצמם, מבצעים במכונים האורתופדים שמתמחים בהתאמה וייצור מדויק שלהם לכל אחד


 
אודות המחבר

קידום ישיר

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52089.aspx