פיצה מאכל העם
נכתב על ידי: הגר
תאריך: 03/10/17

אוכל הוא דבר בלעדיו אנו לא מסוגלים לחיות. לכל אחד מאתנו יש את המאכל האהוד עליו שבלעדיו החיים  נראים לא כמו שהיו פעם. אחד המאכלים הפופולריים ביותר שניתן לראות בכל עיר ומדינה הוא כמובן פיצה. פיצה היא מאכל שהגיע אלינו מאיטליה, ונחשב בעיני רבים כאחד מהמאכלים הכי פופולאריים ביותר בכל העולם. בגלל הפופולריות הרבה שיש לפיצה לא פלא שניתן למצוא במגוון מסעדות ומזנונים של אוכל מהיר גרסאות רבות של פיצה, עם מגוון תוספות כמו טונה, גבינות שונות ואפילו חתיכות בשר. ישראל היא לא יוצאת דופן אל אהבתה לפיצה ובמאמר זה ננסה לפרט על המאכל הזה כמה שיותר.

בדרך כלל פיצה עשויה מבצק, אשר בדרך כלל מכוסה בשכבה עבה של רוטב עגבניות, גבינה ובמקרים רבים ישנם תוספות בהתאם לרצונות של אדם אשר מזמין. לפיצה כמאכל היסטוריה עתיקה אשר לפי המקורות מתחילה בנאפולי שבאיטליה, שם פעם ראשונה הוסיפו רוטב עגבניות. לפיצה כמו לכל מאכל אחר ישנם סוגים ושמות שונים. אחת הפיצות האיטלקיות המוכרות ביותר היא פיצה מרגריטה. היא מבוססת על בצק שמעליו רוטב מעגבניות מבושלות מרוסקות ומסוננות, מעל זה בוצעים חתיכות גבינת מוצרלה ומעל זה בזיליקום, מה שהופך אותה לייחודית וטעימה.

ישראל כמו עוד מדינות רבות בעולם נחשבת לאוהבת הפיצה והיא בין המנות המועדפות בישראל מבין מאכלי המזון בכלל, והמהיר בפרט. כיוון ופיצה נחשבת לאחת המאכלים האהובים על ישראלים ניתן למצוא פיצריות רבות בכל רחבי הארץ. כיום ניתן למצוא מגוון פיצות בתל אביב, פיצה בירושלים, פיצה באילת ועוד. פיצריות בירושלים או פיצריות באילת או כל פיצרייה בעיר אחרת  נבדלות בדרך כלל במחיר, עובי הבצק ואופן ההכנה. במקרה ואתם שומרים כשרות וגרים בירושלים, ניתן למצוא פיצריות בירושלים רבות אשר מייצרות ומגישות פיצות כשרות.

חשוב לציין שבשונה ממאכלי רחוב אחרים, לדעת הרופאים ודיאטנים פיצה נחשבת למאכל רחוב בריא ולא נכלל ברשימת הגיאנק פוד. יתרון נוסף שיש לפיצה על גבי מאכלי רחוב אחרים הוא מהירות ההכנה של הפיצה. במקרים מסוימים אדם אשר ממהר או מחכה לאוטובוס יוכל לגשת לדוכן או מסעדת פיצה ולקבל אותה באותו הרגע, בלי להמתין זמן רב עד לארוחה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52545.aspx