עורך דין צוואות וירושות
נכתב על ידי: קידום ישיר
תאריך: 29/01/18

עורך דין צוואות וירושות

צוואה, הינה מסמך אישי של כל אדם, המצווה את רכושו ליורשיו. אותו אדם פונה אל עורך דין צואות וירושות כאשר על פי החוק הוא בעל דעה צלולה ומיושבת. היתרון הרב של הצוואה, הינו שאותו דם, יכול לשנות את הצוואה במהלך חייו על פי שיקול הדעת הבלעדי שלו. גם אנשים צעירים שלא הגיעו לגיל הזקנה, עדיין עורכים צוואות היות והחיים הם כה דינאמיים שאין לדעת מה יילד יום. הורים רבים, המרגישים אחריות כלפי ילדיהם יש להם מניע לפנות לעורכי דין המתמחים בדיני ירושות. במידה ואדם לא הספיק לכתוב צוואה, הרכוש וכספו, יחולק בין ילדיו שווה בשווה, או בין יורשיו במידה והיה ערירי ללא ילדים.

במידה והצוואה היא ברורה וקל להבינה, לא תהיה סיבה שהיורשים יסתכסכו ביניהם לאחר מותו של המצווה. יש לציין, כי צוואות וירושות הינו סקטור משפטי רחב, היות וקיימים בו מונחים וחוקים  רבים. ניתן יהיה לכתוב צוואה בכמה דרכים, כך שתהיינה חוקיות וברות תוקף. החוק מורה, כי כאשר המצווה הולך מן העולם, רכושו שמצווה ליורשיו הם אלה היורשים מכוח הצוואה על פי חוק. יש למצוא עורך דין צוואות וירושות, כך שהצוואה תהיה ללא דופי.

היורשים החוקיים של המצווה

לרוב, יורשיו החוקיים של המצווה, יהיו אשתו וילדיו.  הצוואה חייבת להיכתב ע"י אדם שהוא בן למעלה מל-18 שנה והוא כשיר מבחינה נפשית לכתוב אותה. רק עורכי דין המתמחים בדיני ירושה, הם אלה שמוסמכים ורשאים לערוך צוואות. לאחר שהצוואה תיחתם סופית, היא תעבור לרשם הירושות. צוואה חייבת להיות כשרה ובמידה והופרו בה הכללים, ביהמ"ש לענייני משפחה בהוראתו של שופט, יהיה רשאי לבטלה. אם המצווה נפטר, קרוביו יהיו רשאים לפתוח בהליכים המשפטיים הדרושים בכדי לחלק את העיזבון.

יש לציין כי זוגות שעומדים לפני גירושין, או שאינם חיים בזוגיות טובה, ישנה חשיבות ראשונה לעריכת צוואה על ידם. עוה"ד של המצווה, יהיה זה שאחראי עלחלוקה נכונה של עיזבון המצווה, על פי הצוואה עצמה. לאחר מות המצווה, יש להגיש בקשה לרשם הירושות, כאשר הרשם יפרסם מודעה בעיתון ויבדוק אם היא אף שונתה. ישנה ארכה של 14 יום להגשת התנגדות מצד היורשים או קרוביהם.

הסוגים השונים של הצוואות

ישנם כמה סוגי צוואות ואלה הן:

· צוואה בכתב יד

· צוואה בפני רשות- הכוונה היא אל צוואה אשר נערכה בפני שופט, עו"ד או נוטריון

· צוואה בעל פה- צוואה הנערכת בעל פה בפני שני עדים במצב שבו המצווה נמצא על ערש דווי.

הצוואה היותר מוכרת, הינה צוואה  בכתב, כאשר המצווה ירשום את צוואתו בכתב ידו ויצווה את רכושו וחסכונותיו ליורשים שבהם הוא בחר. יש להקפיד, כי בעת עריכתה של הצוואה הנכסים השונים יהיו מפורטים בה בהתייחס לאפשרות של היורשים לביצוע העברת הנכסים ביניהם, או לחלופין, לצדדים אחרים ללא חיובי מס. החשיבות המכרעת בחירת עורך דין צוואות וירושות, הינה בכך שעוה"ד יוכל לפתור את הבעיות השונות באופן החוקי והמקובל.

המאמר באדיבות משרד עו"ד אבי נימצוביץ, אהבתם את המידע? נשמח לקבל מכם לייק בפייסבוק של אבי נימצוביץ ותוכלו לעקוב אחרינו ולקבל שפע של מידע עדכני על עולם המשפטים.


 
אודות המחבר

קידום ישיר

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article53326.aspx