ליווי משפטי לרוכשים ומוכרים של נכסי נדל"ן
נכתב על ידי: קידום ישיר
תאריך: 30/01/18

ליווי משפטי לרוכשים ומוכרים של נכסי נדל"ן

דיני המקרקעין,נחשבים ברוב הארצות לתחום המשפטי הדורש התמחות. כל עורך דין אזרחי, יכול לטפל נכון בעסקאות מקרקעין . בישראל, תחום המקרקעין הינו מורכב, היות וישנן קרקעות שעדיין יש בהן חכירה. אדמות אלה, נקראות " אדמות מנהל מקרקעי ישראל". ישנן קרקעות שנמצאות בבעלות פרטית ואנו עדים יותר בשנים האחרונות למהלך של העברת זכויות קנייניות מלאות באדמות מנהל לחוכרים. עוה"ד בתחום המקרקעין הם בעלי הידע והניסיון הדרושים בכדי לבדוק היטב כל עסקת נדל"ן וכן, ליווי משפטי לרוכשים ומוכרים של נכסי נדל"ן

ישנם חוקים או המלצות שיש לדעת עליהם בתחום המקרקעין, כמו למשל אם מדובר על עסקת נדל"ן שבוצעה באמצעות מתווך נדל"ן, כך שהמתווכים מעוניינים בעו"ד מקרקעין אחד אשר יבצע את העסקה עבור שני הצדדים, כך שלא תהיה איזו שהיא התנגדות לעסקה מצד עוה"ד של אחד הצדדים. דבר זה הינו מוטעה מראש, היות ואותו עוה"ד הוא זה שייצג צד אחד במשך שנים ומן הסתם הוא ידאג לאינטרסים של לקוחו. יש להגיע עם שני עורכי דין למקרקעין אשר מייצגים את כל צד בעסקה, כך שאם ישנן הערות מצד עורכי הדין הם יפתרו או יתקנו אותן ביניהם, כך שהצדדים יהיו מרוצים.

לא להתחיל בעסקת נדל"ן ללא ליווי משפטי של עו"ד המתמחה בתחום

ישנם מוכרים, אשר מבצעים עסקת נדל"ן ללא ליווי משפטי לרוכשים ומוכרים של נכסי נדל"ן, היות והם סבורים כי מדובר בנושא פשוט שלא דרוש ליווי עו"ד. אותם מוכרים או רוכשים אף סבורים, כי ניתן להסתפק בתור התחלה בזיכרון דברים בסיסי בין שני הצדדים אך מסמך זה, אינו מעניק את המענה לכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לעסקה. לרוב, מטרת הרוכשים או הקונים של עסקת הנדל"ן, הינה לחסוך בהוצאות כגון שכ"ט של עורך הדין, אך הם אינם מודעים לעובדה כי זה עלול לפגוע בהם. כאשר מדובר על עסקת חיים ששווה הון, כגון עסקת מקרקעין, יש לבדוק בציציות ורק עו"ד מומחה למקרקעין  יוכל לבדוק, לאשר ולערוך חוזה של עסקה כשירה שתהיה לטובתכם.

עו"ד בתחום המקרקעין, יוכל לתת לכם טיפים חשובים, אשר יגרמו לחייכם להיות קלים יותר ולחסוך זמן, כסף וטרחה רבה. כאשר לעוה"ד שלכם יש ניסיון רב ומוכח בעסקאות מקרקעין, גם אתם תהיו שקטים ובטוחים יותר, כי העסקה נבדקה לעומק והיא כשירה.

מדוע חשיבותו של עו"ד היא כה מכרעת גם ברכישת דירה מקבלן?

כאשר מדובר על רכישת דירה חדשה מקבלן, ישנה חשיבות מכרעת של ליווי משפטי. חוזים של קבלנים הינם חוזים אחידים והם מנוסחים לטובת האינטרסים של הקבלן. הסיכוי שהרוכש אינו מיוצג באמצעות עורך דין יכול לשנות סעיפים בחוזה, אך כשאר הרוכש מלווה ע"י עורך דינו, ידאג עוה"ד לאינטרסים של לקוחותיו. אם למשל, אחד מפרטי החוזה לא יתקיים, עורך הדין של הרוכש יוכל אף לתבוע את הקבלן באי עמידה בסעיפיו של החוזה.

זקוקים למידע נוסף? בקרו באתר משרד עו"ד אבי נימצוביץ עם כל המידע העדכני והמקצועי https://nimzovich-law.co.il/


 
אודות המחבר

קידום ישיר

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article53337.aspx