בחירת חברת התחדשות עירונית בירושלים
נכתב על ידי: הגר
תאריך: 02/07/18

התחום של התחדשות עירונית צובר תאוצה, וכיום ניתן לראות בערים שונות בארץ, ובוודאי גם בירושלים, שכונות רבות בניינים בתהליכי שיפוץ, לעיתים בניין לצד בניין. בעלי דירות מבינים כיום שישנם יתרונות בביצוע תמ"א38 או פינוי בינוי בבניין. ראשית, בתהליכים אלו הבניין מחוזק נגד רעידות אדמה. בנוסף, תשתיות הבניין משודרגות, הבניין מקבל חזות חדשה ויפה, שטח הדירות גדל ועוד. מעבר לבטיחות שבמגורים בבניין מחוזק, משמעות הדבר היא השבחת הנכס, כך שבסוף התהליך ברשות הבעלים דירות ששוות הרבה יותר.

למרות היתרונות האלו, יש גם סיכונים מסוימים בתהליכי התחדשות עירונית, ולא פעם בעלי דירות מחזיקים בלא מעט חששות. הפחד הגדול הוא ליפול קורבן לרמאות, או להגיע למצב בו קבלן יתחיל בעבודות ולפתע ינטוש את הפרויקט עקב בעיות כלכליות או פשיטת רגל. מעבר לכך, כמובן שכל בעל דירה רוצה לוודא שהוא יפיק את המיטב מהפרויקט, ינצל את מלוא הזכויות שלו, ויהנה ממקסימום רווח.

היות ומדובר בתהליכים ארוכים ומורכבים, והדירה פעמים רבות היא הנכס הכי יקר שלנו, חשוב לוודא שבעלי הדירות יבחרו בחברה אשר מתמחה בתחום של התחדשות עירונית בירושלים, חברה אשר יכולה להוכיח כי כבר קידמה בהצלחה פרויקטים דומים בעיר. ללא ניהול מקצועי של הפרויקט, דברים רבים יכולים להשתבש בשלבים שונים שלו, החל מהשלב הראשוני של השגת הסכמת כל בעלי הדירות, בשלבי התכנון, השגת היתרי הבניה, ואף בשלבי הבניה עצמם.

ניהול פרויקטים בבניה, בוודאי כשמדובר בפרויקטים מורכבים כמו תמ"א 38 ופינוי בינוי צריך להיעשות על ידי גורם מקצועי ומנוסה. חברות התחדשות עירונית בעלות ניסיון בניהול פרויקטים מסוג זה יכולות לתת מענה מקיף לבעלי הדירות ולספק להם שקט נפשי לאורך הדרך. תפקידן של חברות כאלו הוא לפעול לקידום יעיל ככל הניתן של הפרויקט, תוך שמירה על האינטרסים של כל המעורבים בו. פרויקט מוצלח הוא כזה שהינורווחי עבור כולם. היתרונות הגדולים בחברות מסוג זה הם במניעת משברים ועיכובים מראש ככל הניתן, על ידי תכנון נכון של הפרויקט, כמו גם טיפול במשברים בלתי צפויים אם בכל זאת אלו צצים.

חברת התחדשות עירונית תטפל בכל אתגר בצורה מהירה וטובה, בין אם מדובר בקידום הפרויקט מול הרשויות המקומיות, מול הקבלן המבצע או מול בעלי הדירות במענה לכל שאלה ובגישור במקרים של חילוקי דיעות.

בחירה נכונה של חברת התחדשות עירונית תבטיח קידום יעיל של הפרויקט, תוך בחירה באנשי המקצוע הטובים ביותר (כגון אדריכלים, מהנדסים, קבלנים), ובנייה בסטנדרטים גבוהים תוך עמידה בתקציב ובלוחות הזמנים שנקבעו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article54227.aspx