קריאטין - קובי עזרא
נכתב על ידי: קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
תאריך: 07/08/18

קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

תוסף תזונה קריאטין

מולקולת הקריאטין זוהתה לרשונה בשנת 1832, כאשר מישל יוג'ין שברול מבודדת אותה מחלץ המים הבסיסי של שרירי השלד. מאוחר יותר הוא נקרא המשקע מגובש לאחר המילה היוונית לבשר, (kreas). בפתרון, קריאטין נמצא בשיווי משקל עם קריאטינין. קריאטין הוא נגזרת של קטיון guanidinium.

קריאטין אינו נחשב לחומר מזין חיוני כפי שהוא מיוצר באופן טבעי בגוף האדם מחומצות האמינו גליצין וארגנין. בשלב הראשון של הביוסינתזה שתי חומצות אמינו משולבות על ידי האנזים arginine: glycine amidinotransferase (AGAT, EC: 2.1.4.1) כדי ליצור guanidinoacetate, אשר מתילציה מכן על ידי guanidinoacetate N-methyltransferase (GAMT, EC: 2.1.1.2 ), באמצעות S-adenosyl methionine כמו התורם מתיל. קריאטין עצמו יכול להיות phosphorylated ידי קריאטין קריאזי ליצירת phosphocreatine, אשר משמש חיץ באנרגיה בשרירי השלד ואת המוח.


 
אודות המחבר

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article54491.aspx