פרמטרים לבחירה של צבע לקיר
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 04/11/19

לקראת ביצוע של שיפוץ ושדרוג הבית, הרבה אנשים גם ניגשים אל חנות שבה מוכרים צבע. צבע הוא כזה שמכניס חיות וחיוניות לכל מקום, כשאת ההשפעה שלו רואים בצורה ש מיקוד, של רוגע ושל חמימות בכל מקום שבו אותו מיישמים. איך בוחרים צבעים לקיר? הנה כל הדברים החשובים.


איזה צבע בוחרים

כמו בכל דבר שבו יש הרבה מאוד ברירות שמהן ניתן לבחור את האחת, גם המדפים של הצבעים הם כאלה שעמוסים לעייפה בהמוני סוגים של צבעים ולאחר מכן, בהמוני גוונים שמהם יש לבצע את הבחירה. איך בדיוק יודעים כי בוחרים נכונה? ובכן, הנה כמה פרמטרים לבחירה.

מה צובעים – הדבר הראשון שאותו יש להבין הוא את החומר שאותו מבקשים לצבוע? מדוע? כי צבעים הם כאלה שמחולקים לפי משטח צביעה המיועד, כמו צבעים לקיר פנימי וחיצוני, צבעי עץ, צבעי מתכת וצבעי פלסטיק ועוד...חשוב לבחור את הצבע הנכון כדי שהצביעה תישאר עמידה והצבע ייצמד אל החומר בצורה הכי טובה.

איזה גוון לבחור – לאחר שיודעים מה צובעים נמצאים מול המדף הנכון שבו יש עוד ערמות על גבי ערמות של צבעים. הצבעים הללו יכולים להגיע באלפי גוונים. איזה גוון יתאים? כאן חשוב להבין את חלוקת הצבעים באותו החלל שאותו מתעתדים לצבוע, כדי שהצבע יחמיא אפשר לרכוש דוגמית וכך להבין עד כמה הבחירה תתאים עם שינוי הצבע במהלך היום.

כמות הצבע – בחרתם גוון וצבע נכון? כעת נותר רק לבחור את הכמות הנכונה. צבעים מגיעים בכל מיני גדלים של מיכלים, ועל גבי כל מיכל כתוב את הכמות ואת כושר הכיסוי. זה אומר איזה גודל של שטח במטרים רבועים יכולה הכמות הנקובה לכסות בצורה ממוצעת. כאן יש להבין כי יש לחשב את השכבות הנוספות שאותן לפעמים צובעים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article56266.aspx