צבעים עבור ציוד טכנולוגי
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 13/10/20

לאן שלא נביט נוכל לראות כי ישנו מוצר חשמלי, כאשר אל אותו מוצר חשמלי מחובר לו כבל שנותן חיבור חשמלי. שי מוצרים שמחוברים אל החשמל באופן ישיר, ויש כאלה שעוברים טעינה ואז בהם יש שימוש עד אשר עולה הצורך מחדש אותם בחשמל להטעין. יש ציוד רחב מאוד של תקשורת, החל מכבלים של מחשבים וכבלים של טלביזיה, ובין כל אלה יש גם צבעים לציוד תקשורת המיוצרים ונבחרים בקפידה.


למה צובעים ציוד של תקשורת

ציוד של תקשורת הוא כזה שכבר יש בו סימנים מוסכמים. ממש כמו העובדה הבלתי מעורערת הזו שבורקס מרובע הוא עם מילוי תפוח אדמה, ומבורקס בצורה של משולש יהיה לנצח כזה שבו נמצא מילוי של גבינה. מכיוון שכל החוטים שנועדו עבור חיבור של ציוד תקשורת הם כאלה שמיועדים עבור שימושים שונים, זה הכי פשוט היה לבחור עבור כל סוג של כבל צבע ספציפי שמסמן את השימוש שעבורו אותו כבל נועד. כבל צהוב עבור וידיאו, אדום עבור אודיו ימני ולבן עבור אודיו שמאלי. אומנם כבר פחות ופחות משתמשים בכבלים מן הסוג הזה, אבל הם דוגמא לשימוש של צבעים לציוד תקשורת מיני רבים.


איך מבצעים צביעה כזו

צביעה של ציוד תקשורת נעשית בצורה מסודרת במפעל ייעודי, שם יכולה להיות גם צביעה שהיא אינה באופן ספציפי, אלא עבור הגיוון של ציוד תקשורת וההפיכה שלו לעוד מוצר של צריכה שאותו כל צרכן מעדיף בצבע רלבנטי לצרכיו ורצונותיו. כך כבר יש המון כבלים של טעינה למכשירים חשמליים נטענים, שמגיעי בצבעים שהם לא רק שחור או לבן, אלא בשלל של צבעים שיוצרים את אפשרות הבחירה למשהו הרבה יותר מהנה ואפשרית. בכל מקרה הצביעה נעשית על ידי צבע המכיל רכיבים שנועדו להגן על האדם שמבצע שימוש באותו ציוד תקשורת, ומעבר למראה צבע לציוד תקשורת הוא כזה שבעל תכונות הרלבנטיות לציוד שכזה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article57713.aspx