פתרון חכם של בנייה
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 01/04/21

בנייה היא חלק בלתי נפרד מכל מה שמתרחש במדינה מפותחת, כאשר הגורמים השונים במדינה עמלים ללא הרף עבור יצירה של פתרונות אידיאליים ובהתאם למה שניתן לספק בכל שטח אדמה ריק או כזה שהוא כבר מיושב. אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

המורכבות של פרויקטים כאלה

פרויקט של פינוי בינוי כולל שלושה צדדים פעילים שמצריכים שילוב כוחות באופן לא פחות ממושלם על מנת להתקדם עם הנדרש אל עבר בניין חדש ומושלם. בראש ובראשונה ישנה הרשות המקומית שצריכה להעניק את כל האישורים הנדרשים ולקדם את הפרויקט מהבחינה שלה. לאחר מכן ישנו הקבלן עצמו, שאף הוא מבצע את הפרויקט בשטח בפועל וזקוק אל כל כוח האדם והידע כדי להשלים את הפינוי של הדיירים, ההריסה של המבנה הישן והבנייה של הפרויקט החדש. בסופו של דבר ישנם גם הדיירים עצמם, שצריכים לקבל את הסכמתם וחתימתם כדי להעניק להם את השינוי הזה, שבמקרים רבים כולל מבנים ישנים מאוד שיוצרים רמת חיים מאוד נמוכה.

היתרונות בהתחדשות עירונית

מהם היתרונות עבור פרויקט של פינוי בינוי? היתרונות הם גדולים וארוכי טווח. הם מתחילים מהשינוי שחווה השטח העירוני עצמו, שכעת נראה הרבה יותר מזמין ומעלה את הערך של המגורים בשכונה עצמה, מתקדם אל עבר הדיירים עצמם שמקבלים דירה ובניין חדישים עם כל מה שבניין מודרני כולל בתוכו, כולל מעליות, חניה מסודרת, חדר ממ"ד, לובי מפואר ואפילו מרפסת חדשה, ומסתיים בקבלן עצמו שמקבל גם הקלות מהמדינה עצמה עבור פרויקט פינוי בינוי שמוקם על ידו, וגם מקבל את הרווח מן הדירות הנוספות שנבנות בקומות שהתווספו בבניין החדש.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article59445.aspx