תוכנה לניהול מרפאה
נכתב על ידי: magniv
תאריך: 13/03/22

איזו תכנה לניהול מרפאה מתאימה לכם?

לא שם התכנה הוא המשנה, אלא האופן בו מתאימים אותה אל המרפאה/ הקליניקה. חברת HCBC משווקת ללקוחותיה כמה וכמה סוגים של תכנות לניהול מרפאות, המאפשרות זמינות רציפה של 24/7 כך שכל רופא/ מטפל המועסק בקליניקה, יוכל לגשת אל המידע הרלוונטי לו ולתחומו. לפניכם כמה וכמה פרמטרים חשובים לרכישה נכונה של תכנה לניהול מרפאה:

ניהול יומנים:

זימון תורים הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בניהול נכון של מרפאה, שכן, ישנם כמה וכמה רופאים / מטפלים המעניקים שירותים שונים למטופלים. חשיבות זמינות המערכת לזימון תורים בעבור המטופלים מעניקה להם תחושת אכפתיות ונגישות, שכן, בעזרת תוכנה לניהול מרפאה הם יכולים לתאם לעצמם תורים בלחיצת כפתור, גם מעבר לשעות הפעילות, מכל מכשיר שירצו (טלפון, מחשב IPAD וכדומה).


תיעוד:

דבר נוסף שמאפשרת תכנה לניהול מרפאה הוא ניהול המידע של כל מטופל ומטופל, תוך תיעוד מאובטח הכולל את כל הפרטים אודות הטיפולים שעברו, רגישויות, היסטוריה רפואית, כולל פירוט תשלומים (בין היתר השתתפות קופ"ח אם ישנה כזו), אבחונים רפואיים, תמונות/ צילומים/ סריקות וכל פרט רפואי הקשור למטופל, אליו יכול הרופא המטפל לגשת בקלות, כמו גם להעביר מידע רלוונטי למטופל.

בנוסף, ניהול יומנים במרפאה מאפשר לרופא המטפל לשלוח מייל או SMS תזכורת/ עדכון מתוך המערכת עצמה לכל מטופל, מה שמקל מאד על העברת מידע באופן שוטף.

הזמנות ציוד:

ציוד רפואי או ציוד משרדי. לעתים מדובר בסכומים לא מבוטלים של עלויות ואנו תמיד מבקשים לחסוך בהן. תכנה לניהול מרפאה יודעת לנהל מלאים של כל סוג ציוד נדרש, להתריע על פריט כזה או אחר שאוזל, כמו גם לבצע רשימת הזמנה מותאמת, תוך הצגת מחירים לספקים השונים. כך מתאפשר חיסכון משמעותי למרפאה.

דוחות:

כמו לכל עסק / חברה, אחת לכמה זמן אנו נדרשים להפיק דוחות שונים לפי צורך, כמו למשל:

  • דוח רווח והפסד.

  • דוח הכנסות/ הוצאות.

  • דוחות גרפיים לפי מטופלים.

והפקת דוחות נוספים מותאמים לפי דרישה.

תשלומים:

אפשרות סליקה, כמו גם הפקת חשבוניות וקבלות עבור כל מטופל ומטופל.

אבטחת מידע:

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת תכנה לניהול מרפאה הוא ללא ספק עניין אבטחת המידע. בתחום הרפואה ישנו מידע רפואי רב על אנשים שונים, לעתים אף מידע אינטימי ביותר ולכן, כאשר אתם מבקשים לרכוש תכנה לניהול המרפאה שלכם, עליכם להיות בטוחים כי החברה ממנה אתם רוכשים את התכנה, מקפידה על אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר המגנה על פרטיותם של המטופלים, על פרטיהם האישיים כמו גם על פרטי אמצעי התשלומים אותם ביצעו.

נסיים ונאמר כי תכנה לניהול מרפאה יכולה להפוך את המרפאה שלכם ליעילה ומשגשגת ואת המטופלים שלכם למרוצים מהשירות וממהירות הטיפול ומתן המענה עוד טרם הגיעו למרפאה עצמה. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article61497.aspx