הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 02/08/22

לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.

אך הערכת יהלומים מקצועית המבוצעת על ידי מעריך מקצועי, מוסמך מומחה ובעל מספיק וותק ועין מיומנת לא תפספס את המואסניט. זאת הסיבה שכאשר אתם מקבלים הצעות מפתות לרכישת יהלומים במחירים זולים במיוחד, חשוב שתתעקשו על מעריך יהלומים מטעם גורמים מקצועיים בעלי וותק ונסיון.

אם אתם מעוניינים לקיים זיהוי של יהלום ולבדוק האם הוא מזויף או אמיתי חשוב שתעשו זאת בתנאי מעבדה. כשאתם רוצים לדעת אם מדובר במואסניט, זה מה שאתם צריכים לעשות: אם תסתכלו על המואסניט תראו שיש בו ניצוץ שמייצר השתקפות, תוכלו לראות זאת אם תזתכלו על החלק העליון שבו או החלק הצדדי, וכך תראו שהפיאות בצדדים הנגדיים שלו נראות כפולות וזהו אכן מואסניט, חיקוי. יהלום מואסניט ויהלום מעבדה מלוטשים בטכניקה שונה ולכן גם הצורה שלהם שונה.

מעבדה מיוחדת לבדיקות מהסוג הזה בהחלט יכולה לבצע הערכת יהלומים מדויקת ואמינה. יש לשים לב בהערכות הללו להבדים משמעותיים ודקים בין יהלום מעבדה ליהלום טבעי. יהלומים אלו קיימים לדוגמא רק בבורסה ליהלומים ברמת גן. בבורסה ליהלומים ישנו מערך זיהוי מיוחד מאד שמאפשר לוודא בצורה מדויקת את מקור היהלום בין אם הוא יהלום מעבדה ובין אם הוא יהלום טבעי.

כשאתם מקיימים בדיקה מקיפה על יהלומים כדי להבטיח אמינות ודיוק, עשו זאת עם המכשיר שבודק את היהלום על פי עקרון הזריחה. שימו לב אם היהלום זוהר גם אחרי כיבוי האור, זהו ללא ספק יהלום מעבדה. אם הוא אינו זוהר, זהו יהלום טבעי. הערכה מקצועית של יהלומים כוללת בדיקה מדויקת ומקיפה וזאת כדי להבטיח דיוק ואמינות ברמה הגבוהה ביותר. ובתחום זה, מומלץ שתהיו בידיים הטובות ביותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article62476.aspx