כל הדברים שצריך לקחת בחשבון בעת בניית חנות וירטואלית באינטרנט
נכתב על ידי: דוד כהן
תאריך: 09/08/22

הקמת חנות וירטואלית היא הכרח המציאות

כל בעל חנות, גדולה או קטנה, יודע שאם הוא רוצה להרחיב את קהל הלקוחות שלו, אזי הוא חייב לעבוד בשתי זירות. זירה אחת, פרונטאלית, קרי בחנות פיזית אליה יגיעו לקוחות אשר יוכלו להתרשם מהמוצרים שהוא משווק ולקנות מה שמתאים להם. זירה שנייה, היא וירטואלית, קרי באינטרנט. לשם כך הוא צריך להקים חנות אינטרנט.

הקמת חנות באינטרנט היא כבר לא עניין של יודעי דבר בלבד וגם לא עניין רק של בעלי רשתות וחנויות גדולים שיש להם תקציב לכך. זה משהו שכל בעל עסק, לא משנה מה סדר הגודל שלו וגם לא בהכרח משנה באיזה תחום הוא עוסק, חייב לעשות את זה אם הוא רוצה להיות מסוגל להתחרות בתחום שלו, להרחיב את קהל הלקוחות ולגדול בתור עסק.

למה חשוב להקים חנות באינטרנט?

בשביל להבין מדוע חשוב להקים חנות אינטרנטית, צריך להסתכל על מספר נקודות שמהוות יתרון בכל מה שקשור להחזקה של חנות וירטואלית וכן למאפיינים שלה.

ראשית, חנות וירטואלית מאפשרת ללקוחות את מה שחנות רגילה לא יכולה לאפשר: אפשרות לרכוש מוצרים, בכל יום, בכל שעה, מכל מקום בעולם, ללא הגבלה. חנות פרונטאלית מוגבלת לאזור בו היא פועלת או לכך שלקוחות יהיו מוכנים להגיע אליה פיזית מאזורים רחוקים. חנות וירטואלית לא מוגבלת כלל. מאחר והיא פועלת ברשת, אז כל מי שגולש ומגיע אל החנות, יכול להיכנס, לרכוש מוצרים, בין אם זה בשעות הפעילות של החנות ובין אם לאו, בין אם הוא מתגורר בסביבתה ובין אם הוא חי בארץ אחרת. אין הגבלות.

שנית, חנות וירטואלית מאפשרת לחסוך באופן דרמטי בהוצאות. מאחר והיא אינה דורשת נכסים פיזיים, אפשר לצמצם בכוח אדם וכן בהיבטים אחרים. אם מתנהלים נכון, החסכון בהוצאות העסק יכול להיות מאוד משמעותי לאורך זמן.

שלישית, חנות וירטואלית גם יוצרת אפשרות לפרסם ולשווק את העסק בצורות שונות. כלומר, היא לא רק מהווה חנות למכירת מוצרים ושירותים, היא גם מהווה כלי מאוד אפקטיבי לפרסום העסק בכלל וכן מוצרים ושירותים שהעסק מבקש לשווק. זה כלי שניתן להשתמש בו בצורות שונות ולהשיג באמצעותו הרבה מאוד יתרונות נוספים לבית העסק.

בניית חנות אינטרנטית שעובדת על הצד הטוב ביותר

כל זה נכון, בהנחה ובית העסק מקים חנות וירטואלית ברמה גבוהה וכן בתנאי שהוא יודע כיצד לתחזק ולנהל אותה. כל זה גם נכון, בתנאי שהחנות עובדת כפי שהיא אמורה לעבוד בשביל לשרת את הלקוחות השונים שנכנסים אליה.

לשם כך, דבר ראשון צריך לדעת כיצד לאפיין את החנות הדיגיטלית וכן את הגולשים שאמורים להיכנס אליו. ברגע שאנחנו יודעים כיצד לבצע את השלב הזה בצורה נכונה, אז יהיה לנו הרבה יותר קל לבנות חנות וירטואלית שתוכל לשרת אותנו כבעלי עסק ואת הלקוחות שלנו.

דבר שני, אנחנו צריכים לדעת כיצד לבנות חנות אשר תספק ללקוחות שלנו את השירות שהם מצפים לקבל. זאת אומרת, שאנחנו צריכים לבנות תרשים זרימה מה בדיוק אמור הגולש לעשות מהרגע שהוא נכנס לאתר ועד לשלב שהוא מבצע את הרכישה ומשלם עליה. מנגד, אנחנו צריכים להכין תרשים זרימה כיצד אנחנו אמורים לפעול, מהרגע שבו הלקוח מבצע את הרכישה ועד לשלב בו הוא מקבל את המוצר אליו הביתה או לעסק שלו. אם שני תרשימי הזרימה יבוצעו בצורה נכונה, הן על הנייר והן באופן מעשי, אזי שהחנות תתפקד כמו שצריך.

דבר שלישי, אנחנו צריכים לזכור שהחנות היא הפנים של העסק. לכן עלינו להשקיע, לא רק בהיבט המעשי אלא גם בהיבט העיצובי, הפרסומי, ובהיבטים אחרים. אנחנו צריכים להבין שהגולש שנכנס לחנות, רוצה ליהנות מחוויית גלישה, הוא רוצה להתרשם מהעיצוב באתר, וכל מה שמופיע בחנות יכול להשפיע עליו. לכן הכפתורים, הכותרות, התמונות, הטקסטים, כל מה שמופיע חייב להיות מעוצב בצורה יפה, בנוי נכון ומוצג בצורה מתאימה.

לפני סיום, נזכיר כי עלינו לדאוג שהאתר יהיה כל הזמן מעודכן, רלוונטי, אנחנו צריכים לוודא שהמוצרים אכן קיימים במלאי וכמובן שהמחירים המוצגים לידם, הם המחירים הנכונים. כך הגולש יקבל בדיוק את מה שהוא מצפה לקבל מאיתנו.

בניית חנות וירטואלית באינטרנט היא מקצוע לכל דבר, והצלחה בהקמת החנות הווירטואלית תשפיע בצורה מובהקת על הכרעת העסק. לכן, אנו ממליצים לעבוד רק עם מי שמתמחה בחנויות וירטואליות ולא בחברות שעושות זאת "על הדרך".


 
אודות המחבר

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article62504.aspx