הערכת תכשיטים
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 22/08/22

תכשיטים עתיקים או תכשיטים חדשים. תכשיטים בעלי ערך כבוה או נמוך.. הערכת תכשיטים מחייבת ידע מקדים אודות החומרים השונים מהם מייצרים תכשיטים זהב, כסף, פלטינה.. אם מדובר בתכשיטים בעלי ערך ואם מדובר בתכשיטים פשוטים וזולים. ייתכן ותכשיט עתיק, בעל ערך רב, עשוי מחומרים משובחים ועמידים יוצע לשוק המכירות על בסיס אותו העיצוב אך איכות הייצור שלו נמוכה משמעותית. לכן, הערכת תכשיטים מדויקת הינה בעלת ערך רב.

הערכת תכשיטים מחייבת למידה רבה, היכרות עם חומרי גלם, היסטוריה של תכשיטים בעולם ומנגד לאלה היכרות עם העולם החדש והמודרני של ייצור תכשיטים זולים.

מעריך תכשיטים צריך כאמור להיות בעל ידע רב ובין כישוריו חשוב מאוד שידע לשאול את השאלות הנכונות על מנת שיידלה את מרבית המידע אודות התכשיט.

במידה ונתקבל תכשיט חדש צריך בין השאר מעריך התכשיט לדעת לשאול את בעלי התכשיט את השאלות הנכונות, אלה שיסייעו לו להעריך את טיבו.

מהו הרקע של התכשיט, האם הוא עבר בין בני משפחה מדורי דורות, מהי ארץ המקור ממנה הגיע התכשיט לידיהם, שנת ייצורו, בדיקת התכשיט לדיוק איכויות החומרים ממנו הוא עשוי, אופן השמירה עליו, האם יש עוד כמוהו בעולם ואם הוא נדיר או שכיח. ג

לצד תכשיטים בעלי ערך רב ניתן למצוא חיקויים רבים וזולים שמתיימרים להדמות למקור, אך בדיקה מהירה על ידי איש מקצוע תעלה באופן מהיר את מפרט החומרים, ארץ הייצור ובכך גם את ערכו של התכשיט, אם בכלל.

אם כך, הערכת תכשיטים כדאי ומומלץ מאוד לעשות אצל איש מקצוע בעל ידע רב, זאת על מנת לאמוד את ערכו האמיתי של התכשיט שבידכם.

אם רכשתם, אם קיבלתם.. תכשיט בעל ערך יכול לגלול אחריו סיפור של שנים רבות. בדקו אצל האדם הנכון.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article62585.aspx