הערכת תכשיטים, חובה לדעת
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 17/11/22

שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

לביצוע הערכת תכשיטים ערך חשוב. תהליך זה בודק את טיבו של התכשיט. חומר הגלם ממנו הוא עשוי, רקע, רמת העיצוב וכמובן סוג חומר הגלם.

איש מקצוע השואף לעסוק בתחום הערכת תכשיטים צריך לרכוש ידע רחב אודות חומרי הגלם השונים מהם מיוצרים תכשיטים, להכיר את ההיסטוריה של תכשיטים וכמובן, לדעת מקרוב את שוק הזיופים המתפתח בקצב מהיר.

כמו כן, צריך איש המקצוע לבצע לעיתים תחקיר אודות התכשיט. לדעת לשאול את השאלות הנכונות על מנת להגיע לרקע של התכשיט ומקורותיו. כל אלה יחד משפיעים בסופו של תהליך על הערכת תכשיטים.

מעריך תכשיטים מקצועי בעל ידע יבצע הערכה במספר שלבים: תחילה בדיקת עברו של התכשיט, ארץ המקור ממנו הגיע, רקע משפחתי בו הוא עבר וכמובן שנת הייצור שלו. לצד אלה יעשה אפיון החומרים ממנו עשוי התכשיט. אופן השמירה על התכשיט, האם הוא שכיח, נדיר וכו'.

לסיכום, לצד תכשיטים משובחים ובעלי ערך מציע השוק היום שלל חיקויים זולים שלעיתים קרובות מאוד דומים למקור. בדיקה של איש מקצוע תזהה את מפרט החומרים, ארץ הייצור ובכך תדייק את שווי ערכו של התכשיט.

אם ברשותכם תכשיט שאינכם מודעים לטיבו, אל תוותרו על הערכת תכשיטים על ידי איש מקצוע. זה ישתלם לכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article63109.aspx