תאורה לבית ובחירת מנורות לפי חדרים
נכתב על ידי: דוד כהן
תאריך: 27/02/23

על תאורה לבית

תאורה היא מרכיב חיוני בכל בית. תאורה נכונה יכולה ליצור אווירה חמימה ומזמינה, להדגיש מאפיינים אדריכליים ולהעצים את האסתטיקה הכללית של החלל. במאמר זה נבחן את סוגי המנורות השונים, אפשרויות תאורה לבית ולחדרים השונים וכיצד להתאים את המנורות לעיצוב הבית ולטעם האישי שלכם.

סוגי מנורות

מנורות שולחן - מנורות שולחן הן אפשרות תאורה פופולרית עבור בתים רבים. הם מגיעים במגוון סגנונות וגדלים וניתן להשתמש בהם כדי להוסיף אור לאזור מסוים, כגון שולחן כתיבה או שולחן ליד המיטה. מנורות שולחן יכולות לשמש גם כחתיכת מבטא, להוסיף פופ של צבע או מרקם לחדר.

מנורות עמידה - מנורות רצפה הן אפשרות תאורה פופולרית נוספת. הם זמינים במגוון גדלים וסגנונות וניתן להשתמש בהם כדי להאיר אזור גדול יותר, כגון סלון או חדר שינה. מנורות רצפה יכולות לשמש גם כחלק מבטא, להוסיף גובה ועניין ויזואלי לחלל.

נורות תליון - נורות תליון הן אפשרות תאורה רב-תכליתית שניתן להשתמש בה במגוון חללים. הם תלויים בדרך כלל מהתקרה ומגיעים במגוון של צורות, גדלים וחומרים. ניתן להשתמש בנורות תליון כדי ליצור נקודת מיקוד בחדר או להוסיף תאורת סביבה לחלל.

נברשות – נברשות הן אפשרות תאורה קלאסית שיכולה להוסיף אלגנטיות ותחכום לחדר. הם מגיעים במגוון של סגנונות וחומרים, מקריסטל ופליז ועד מודרני ותעשייתי. נברשות משמשות לעתים קרובות בחדרי אוכל, בכניסות ובחללים רשמיים אחרים.

פמוטים לקיר (או מנורות קיר) - פמוטים לקיר הם אפשרות תאורה מצוינת עבור חללים קטנים יותר או אזורים שבהם מנורות רצפה ושולחן עשויות להיות לא פרקטיות. ניתן להשתמש בהם כדי להדגיש יצירות אמנות, להוסיף תאורת סביבה או ליצור נקודת מיקוד בחדר. מנורות קיר זמינות במגוון סגנונות וחומרים, ממסורתיים ועד מודרניים.

תאורה לחדרים שונים

סלון – הסלון הוא לרוב לב הבית ודורש מגוון אפשרויות תאורה ליצירת אווירה חמימה ומזמינה. מנורות שולחן ומנורות רצפה יכולות לשמש כדי לספק תאורת משימה לקריאה או צפייה בטלוויזיה, בעוד מנורות תלויות ונברשות יכולות להוסיף תאורת סביבה לחלל. ניתן להשתמש בפמוטי קיר כדי להדגיש יצירות אמנות או ליצור נקודת מיקוד בחדר.

חדר אוכל - חדר האוכל הוא חלל שבו נברשת או פנס תליון יכולים לתת אמירה נועזת. האור צריך להיות מרוכז מעל שולחן האוכל ולהיות גדול מספיק כדי לספק תאורה מספקת לחלל. ניתן להשתמש בפמוטים לקיר גם כדי להוסיף תאורת אווירה וליצור אווירה חמימה ומזמינה.

מטבח – המטבח דורש מגוון אפשרויות תאורה כדי להבטיח שהחלל יהיה גם פונקציונלי וגם מושך מבחינה ויזואלית. תאורת משימה חשובה להכנת מזון ובישול וניתן לספק אותה באמצעות תאורה מתחת לארון או מנורות תליון מעל האי או הכיור. תאורת סביבה יכולה להיות מסופקת על ידי גופי תקרה או תאורה שקועה, בעוד שניתן להוסיף תאורת הדגשה עם שימוש בתאורת מתחת לארון או תאורת אצבע.

חדר שינה - חדר השינה הוא חלל שבו שילוב של אפשרויות תאורה יכול ליצור אווירה מרגיעה ונוחה. מנורות שולחן ומנורות רצפה יכולות לשמש לתאורת משימות, בעוד מנורות תליון או נברשות יכולות להוסיף תאורת סביבה לחלל. ניתן להשתמש בפמוטי קיר כדי להדגיש יצירות אמנות או ליצור נקודת מיקוד בחדר.


 
אודות המחבר

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article63642.aspx