שווי יהלומים – כי לכסף שלכם יש ערך
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 21/03/23

לא כל אדם יכןל להביט ביהלומים ולהעריך את שווים. שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי איש מקצוע מיומן, בעל ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? פשוט מאוד. תחשבו שיש בידכם יהלומים ששווים מוערך על ידי אדם שאינו איש מקצוע, בחצי משווים. האם תחתמו על זה או תבחרו לגשת אך ורק למי שייתן לכם הערכה מדויקת? כמובן שתבחרו בהערכה המדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

החלטתם על רכישת יהלומים! תהליך שכדאי לבצע בחוכמה. הצעתנו שתבחרו בחנות שמאפשרת בדיקה של היהלומים על ידי איש מקצוע. המראה החיצוני לא מבטיח את איכות היהלומים. בדקו את שם החנות, בעליה, טיבה ואיכות עובדיה. מגיע לכם לזכות בשווי הנכון של הרכוש שלכם. שווי יהלומים צריך להתבצע בקפידה.

בתהליך בחינת שווי יהלומים קיימים פרמטרים שכדאי לבדוק:

משקל – יהלום במשקל 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

יהלום פגום – יהלומים אינם מושלמים. בכל יהלום פגם כלשהו, במעטפת החיצונית ובחלקו הפנימי. ליטוש מקצועי מעלה את ערכו של היהלום.

צבעו של היהלום – שווי יהלומים מושפע גם מצבעו של היהלום. צבעם של יהלומים נע מצבע חום-צהוב ועד לשקוף. מלטש מקצועי יביא אותו לשקיפות מירבית שתעלה את ערכו.

חיתוך – חיתוך יהלום משפיע על שטח הפנים שלו. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב משווים ליהלום ערך גבוה יותר. החיתוך משפיעבנוסף על צלילותו ושקיפותו של היהלום. פעולות אלו מעלות את ערכו של היהלום.

כאמור ישנם פרמטרים מהותיים ברכישת יהלומים. פרמטרים משמעותיים שאם תפעלו נכון ועל פיהם יסייעו לכם לבצע רכישות הוגנות ומדויקות. העזרו באנשי מקצוע, בידקו ותשאלו כל דבר ופרט שיביאו אתכם לתוצאה הטובה ביותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article63890.aspx