הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 21/05/23

אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

אם תכשיטים יכולים להיות עשויים זהב, כסף, פלטינה יש המון חומרים שיתנו את אותו המראה אבל שווים נמוך וחסר ערך. לכן, כדאי רצוי ונכון לבצע הערכת תכשיטים. כי מגיע לכם לבצע רכישה הוגנת וחכמה.

הערכת תכשיטים היא לא תהליך שכדאי לזלזל בו. איש מקצוע מכיר היטב את חומרי הגלם, את הרקע העיצובי של התכשיט ולעיתים אפילו את הרקע ההיסטורי שלו. מה שמשפיע מאוד על הערכת תכשיטים.

איש המקצוע יבצע לעיתים תחקיר ויעמיק בידע אודות התכשיט והרקע שלו. מה שיסייע לו לדייק בנוגע לשוויו.

כחלק מהתהליך של הערכת תכשיטים ישאל איש המקצוע שאלות רבות שיסייעו לו בתהליך: מהו הרקע של התכשיט, האם הוא עבר בין בני משפחה בדורי דורות, מהי ארץ המקור ממנה הגיע התכשיט לידיהם, שנת ייצורו, בדיקה מוקפדת של התכשיט לדיוק איכויות החומרים ממנו הוא עשוי, אופן השמירה עליו, האם יש עוד כמוהו בעולם ואם הוא נדיר או שכיח.

כאמור, לכל תכשיט בעל עיצוב ייחודי יכולים להיות חיקויים רבים. ואנחנו ממש לא רוצים ליפול בפח בעת רכישה. כחלק מכך בדיקה של איש מקצוע מיומן תבטיח מיד מהו מפרט החומר ממנו עשוי התכשיט ואם הינו בעל ערך.

הערכת תכשיטים זהו תהליך שחשוב לבצע אצל איש מקצוע מיומן. כך תוכלו להיות בטוחים בערכו של התכשיט. על כך לא מתפשרים, כי אחרת עשויים לצאת מופסדים. והרי כדאי מאוד לצאת מורווחים וכמובן מרוצים מהבחירה ומהתכשיט.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article64696.aspx