הערכת יהלומים
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 01/04/24

רכישת תכשיטי יהלומים דורשת השקעה כספית נכבדת. מטבע הדברים, כרוכשים אנו מצפים לקבל תמורה מלאה למחיר, ומאמינים כי היהלומים שרכשנו הינם אכן יהלומים טבעיים ומקוריים. הבעיה היא שבשוק הזיופים המתפתח של ימינו, לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים כשמדובר ביהלומים יוקרתיים, אלא לפנות לבדיקת הערכת יהלומים מקצועית

למה חשוב לוודא מה שווי היהלום?

כשאנחנו בוחרים להשקיע ולרכוש תכשיט ייחודי ויוקרתי, סביר להניח כי נבחר בתכשיט משובץ יהלומים ונשקיע את מיטב כספנו בהתאם. קניית תכשיטים משובצים ביהלומים יכולה לנוע בין כמה אלפי שקלים ולהגיע עד לעשרות ומאות אלפי שקלים.

כך, מלבד הציפייה הטבעית והברורה מאליה לקבל תמורה מלאה למחיר ששילמנו, הרי שמדובר בהשקעה כספית נכבדת בהחלט, ובשוק הזיופים הפורח של תחום היהלומים, חשוב לוודא כי אכן מדובר ביהלום טבעי ומקורי ולא בזיוף וחיקוי זול.

כיצד מעריכים את שווי היהלומים?

המשפט המפורסם אומר כי "לא כל הנוצץ זהב", משפט אותו ניתן לאמץ גם לתחום היהלומים, בו כל אבן חן מנצנצת נראית לאדם הממוצע כמו יהלום יוקרתי. רמת הניקיון של היהלום, המשפיעה על הנצנוץ המוכר לכולנו, היא אמנם אחד הפרמטרים הקובעים של שווי היהלום, אך בהחלט לא הפרמטר היחידי, כשאלמנטים כמו משקל, צבע ורמת חיתוך, משפיעים אף הם על השווי המדויק של היהלום.

הערכת שווי יהלומים – לא רק לגילוי זיופים

הערכת יהלומים כוללת גם הבחנה בין סוגי היהלומים השונים, כמו למשל בין יהלומי מעבדה, הנחשבים אמנם ליהלומים אמיתיים לכל דבר ועניין, אך נחשבים לפחות יקרים בהשוואה ליהלומים טבעיים שנכרו או נחפרו מהאדמה.

אצל מי מבצעים הערכת יהלומים?

הערכת יהלומים מקצועית ומדויקת יש לבצע בחברה מקצועית ומנוסה בתחום, העושה שימוש במגוון כלים ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים לבחינת והערכת היהלום, כך שתוכלו לקבל את התוצאות האיכותיות והמדויקות ביותר ולוודא מעל לכל ספק, כי מדובר ביהלום טבעי ומקורי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article72814.aspx