דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה מהם היתרונות של מבחן T.O.V.A ?
מהם היתרונות של מבחן T.O.V.A ?
הדר 27/10/10 |  צפיות: 2629

בעולם הדיגיטלי של היום גם תהליכי אבחון ליקויי למידה יכולים להיעשות על צג המחשב. המבחן הממוחשב T.O.V.A נחשב לכלי מהימן במיוחד לאיתור בעיות קשב וריכוז. בשונה מתוכניות אבחון דידקטי או אבחון פסיכודידקטי שבודקות את היכולות הלימודיות או הפסיכולוגיות של התלמיד במקצועות ספציפיים, T.O.V.A בודק את יכולת הקשב הכללית של המאובחן, ובמידת הצורך ממליץ על טיפול תרופתי.

אבחון ליקויי למידה דרך מבחן T.O.V.A נחשב לאחד מהדרכים הטובות ביותר לאתר בעיות קשב וריכוז וכן מקרי ADHD. מחקרים כבר מצאו שלכלי יש יכולת זיהוי של 86% של מקרי הADHD שנבדקו. ניתן לשלב את המבחן עם אבחון פסיכודידקטי או אבחון דידקטי המעניקים מימד נוסף על היכולות הלימודיות של המטופל בנוסף ליכולת הקשב.

כמו כן, במקרים רבים במהלך אבחון פסיכודידקטי הבודק גם את היכולות הנפשיות של המטופל מאובחן המטופל כסובל מבעיות כגון דיכאון או לחץ. האבחון הממוחשב מבדיל בין בעיות קשב וריכוז הנגרמות שמקורן בADHD לבין סימפטומים נפשיים אחרים שעשויים להיראות בטעות כחלק מהפרעת ADHD.

כמו כן, מדובר בבדיקה אובייקטיבית ללא תלות במשתנים כגון רקע תרבותי או גיל. הגירויים על המסך הם אוניברסאליים ומיועדים לכל אדם באשר הוא, ללא קשר למוצא או רקע. עם סיום אבחון ליקויי למידה של מבחן T.O.V.A ניתן גם מידע נוסף עבור מבדקים הקשורים ליכולות הגופניות והנוירולוגיות של המטופל, וכן לעבור אבחון דידקטי נוסף ע"פ ההמלצות שניתנו באבחון ההמוחשב.

גם אם התבצע כבר אבחון ליקויי למידה כגון אבחון דידקטי או אבחון פסיכודידקטי במסגרתו התחיל המטפל ליטול תרופות כגון ריטלין, מומלץ לבצע אבחון של בעיות קשב וריכוז דרך המבחן הממוחשב כדי לבדוק את יעילות התרופה, ובמידת הצורך להתאים מינון או תרופה אחרת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדר


 


מאמרים נוספים מאת הדר
 
עצירות ילדים – למה זה קורה?
משום שלרוב מערכת החיסונית של הילדים נחשבת לרגישה במיוחד, בעת ההופעה של עצירות ילדים יש לתת לתופעה התייחסות רבה – וזאת בכדי למנוע סיבוכים שונים. הסיבות לתופעה הזו עשויות להיות רבות, ואולם רוב הסיבות הן נפשיות או כאלה הנובעות מהרגלים מסוימים שהילד פיתח. לכן, אפשר לטפל נגד עצירות של ילדים דרך הקנייה של מנהגים שונים.

מחזיקת תיק הרווחה בעיריית גבעתיים: "מאחלת הצלחה לעובדים הסוציאליים במאבקם"
03/04/11 | צדק חברתי
כששביתת העובדים הסוציאליים בתוקף כבר במשך זמן ארוך, בעיריית גבעתיים נשמעו לאחרונה קריאות תמיכה והזדהות עם מאבקים על העובדים המוחים על תנאי שכרם. איריס אברהם, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הרווחה בעיריית גבעתיים, שיגרה לאחרונה מכתב אל כמה מהעובדים הסוציאליים איתם עבדה איריס אברהם במחלקת הרווחה של העיר

על הדמיון בין נוטריון לשופט
21/03/11 | כללי
חוק הנוטריונים הישראלי שנחקק בשנת 1976 העניק לבעל מקצוע המעניק שירותי נוטריון את המסכות המשפטית החזקה ביותר שאין לערער עליה, בכל הקשור לביצוע תרגום מסמכים, תרגום משפטי, או אישורי נוטריון עבור מסמכים שונים

מה ללמוד?
משימת חיפוש התואר המתאים היא משימה מאתגרת עבור סטודנטים רבים. המבחר המגוון מאפשר להם לבחור מבין מספר תחומים שונים, לעיתים לשלב אותם במסלול דו-חוגי, כשהשאלה שרובם שואלים במסגרת ההתלבטות היא מה יקרה בסיום התואר – אילו אפשרויות תעסוקה קיימות? האם מובטחת להם עבודה בסיום הלימודים?

טיפולים בעצירויות
שגרה של יציאות, כאשר התדירות היא קבועה ואיננה כרוכה במאמץ היא נורמאלית ותקינה בגוף האדם. עצירות מתרחשת כאשר התהליך הנורמאלי של התרוקנות הגוף נעצר ונחסם. עם זאת, קיימת תדירות חריגה של יציאות אשר עלולה לסמן עצירות. תדירות של פעם או פעמיים בשבוע תוכל לרמז על תופעת עצירות.

תרופות ללא מרשם עבור טיפול בעצירות ילדים
הסיבה העיקרית לכך שילדים סובלים מהופעת תסמיני עצירות היא הגוף שלהם – בשונה ממבוגרים, ילדים טרם השלימו את ההתפתחות של הגוף והמערכת החיסונית. רופאי ילדים ברחבי הארץ ובעולם נוהגים לטפל במאות מקרים של עצירות ילדים מדי שנה, ובכלל מדובר בתופעה רפואית שכיחה במיוחד.

מדוע מומלץ להתייעץ עם מומחים עם הופעת עצירות ילדים?
25% מהפניות לרופא ילדים מומחה לדרכי העיכול הן כתוצאה מחשש לתסמיני עצירות ילדים. מדובר באחת מהתופעות השכיחות ביותר בקרב ילדים כך שעם הופעת תסמיני עצירות טיפול נגד עצירות עשוי לכלול מגוון רחב של אפשרויות טבעיות ותרופתיות. ואולם, בכל הנוגע למצבי טיפול בעצירות תינוקות, מומלץ לקנות את התרופה רק לאחר פנייה והתייעצות עם רופא מומחה. לעומת זאת, במצבי עצירות ילדים, נוער ומבוגרים ניתן לטפל גם ללא פנייה מוקדמת לרופא מומחה.

עצירות ילדים זה לא משחק
גופם הצעיר והרגיש של ילדים ממקם אותם בקבוצת סיכון גבוהה יותר בכל הנוגע לסיכויים לחלות בעצירות. עצירות היא אומנם דבר שכיח בכל הגילאים וגם מבוגרים רבים סובלים ממנה, אך חשוב לזכור כי במקרים של עצירות ילדים קיים הצורך לפנות אל דרכי טיפול בעצירות המיועדות לילדים שכן טיפול בעצירות ילדים מצריכה טיפול מעט שונה מהטיפול בעצירות מבוגרים. אחת מהסיבות לכך הנה העובדה כי ילדים רבים לא ששים לשנות את הרגלי האכילה שלהם וקשה לפקח עליהם שתמיד יאכלו את המזון הנכון בכדי להפטר מעצירות. אם הילד שלכם סובל מקושי ביציאה ל

נפגשים בשביל ישראל
מסע חוויתי של זיכרון, התחדשות ושיח בנופי הארץ ובשאלות העומק של החברה הישראלית, תוך הכרת השונה והדגשת המאחד; מסע רגלי לאורך שביל ישראל, לזכר הנופלים באסון המסוקים ובכל מערכות ישראל ופיגועי הטרור.

מהם היתרונות של מבחן T.O.V.A ?
בעולם הדיגיטלי של היום גם תהליכי אבחון ליקויי למידה יכולים להיעשות על צג המחשב. המבחן הממוחשב T.O.V.A נחשב לכלי מהימן במיוחד לאיתור בעיות קשב וריכוז. בשונה מתוכניות אבחון דידקטי או אבחון פסיכודידקטי שבודקות את היכולות הלימודיות או הפסיכולוגיות של התלמיד במקצועות ספציפיים, T.O.V.A בודק את יכולת הקשב הכללית של המאובחן, ובמידת הצורך ממליץ על טיפול תרופתי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI