דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה אבחון דידקטי בשפה האנגלית
אבחון דידקטי בשפה האנגלית
הדס כהן 16/12/10 |  צפיות: 2245

האבחון הדידקטי באנגלית מיועד למטופלים המתקשים בלמידת השפה האנגלית, האבחון נועד למצוא את פשר הבעיה, מדוע ישנו ליקוי למידה ? ומדוע הוא מתבטא בלימודי שפות ?

בכדי למצוא את שורש הבעיה, על המאובחן לעבור אבחון דידקטי שגרתי ולאחריו ניתנת הערכה מקצועית בדבר הקושי באנגלית.

מהו אבחון דידקטי ?

אבחון דידקטי סורק את כלל הידע ורמתו בקרב המטופל. בתהליך האבחון נמדדים הפרמטרים הבאים :  רמת ידע, אוצר מילים, הבנת הנקרא וכושר קריאה וביטוי.  את האבחון עורכים על פי סיווג לגילאים השונים. רמת הידע הקיימת בתחומי הגילאים השונים בעלות ממוצע משתנה לפי ההתפתחות המשוערת.

אבחון דידקטי באנגלית יבחן את רמת הידע מבחינת קריאה וכתיבה, הבנה ואוצר מילים של השפה האנגלית ביחס לקבוצות הגילאים.

ממצאים חריגים

אבחונים דידקטיים אשר מוצאים את הילד בעל ציונים נמוכים מן המקובל לרמת הידע והכישורים המתאימים לגילו, יאובחן כתלמיד בעל ליקויי למידה המצריכים טיפול. כמו כן , ממצאים של פער בין רמת האינטליגנציה של התלמיד אל מול הישגיו בבית הספר יוביל לאבחון ליקויי למידה.

אבחון לקוי למידה  - האם חריג ?

קשיים בתפקוד עשויים לבוא לידי ביטוי בין היתר באמצעות בעיות קשב וריכוז, קשיים בשפה ובדיבור, קשיים בזיכרון, קושי בניהול עצמי, ועיכוב בהתפתחות מיומנויות למידה. הפרעות למידה אינן בהכרח מלוות בהפרעות רגשיות או במוגבלויות כלשהן - מאובחנים רבים הם בעלי רמת משכל ממוצעת ונורמטיבית, ללא בעיות רפואיות או בעיות חברתיות .

תולדה של  קושי בלימודי שפות

תלמידים אשר אובחנו כבעלי ליקוי למידה, עשויים להפגין קושי גם בלימודי שפה שניה. הדבר משמעותי מאחר שבכל בית ספר בישראל חלה חובת לימודי השפה האנגלית כמרכיב בלימודי הליבה של מערכת החינוך. לאחר אבחנה דידקטית ניתן להכיר בבעיה ובצורך לפתרונה בצינורות המקובלים. מומחים בתחומי האבחון יוכלו גם למצוא האם הבעיה נמצאת רק בלימודי שפות או שמדובר בליקוי למידה כללי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI